> Lista 10 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć zawsze przy sobie Przejdź do głównej zawartości

Lista 10 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć zawsze przy sobie

Tym razem nieco luźniej - nie można wiecznie pisać o modzie, nawet jeżeli to blog modowy. Postanowiłam jako ciekawostkę - a może i jako mały poradnik - sporządzić listę "gadżetów", jakie zawsze mam przy sobie. Liczę na to, że o kilku z nich byście nie pomyślały i - być może - rozważycie uzupełnienie swojej własnej listy o kilka nowych pozycji!

TOP 10 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć zawsze przy sobie

Lista 10 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć zawsze przy sobie

1. Telefon

Telefon to dzisiaj podstawa i nie wyobrażam sobie, jak ludzie mogli kiedyś bez niego funkcjonować. Nie mówię tu o aplikacjach typu Snapchat czy Instagram. Chodzi o sytuacje, kiedy coś się dzieje, potrzebujesz pomocy i pilnie musisz się z kimś skontaktować - telefon to ewidentny must have, jeżeli chodzi o wyposażenie torebki.

2. Pomadka

Pomadka nie jest dla mnie najważniejsza, aczkolwiek nie porządkuję tej listy pod względem istotności opisywanych przeze mnie rzeczy. Uważam, że pomadka jest dość ważna - szczególnie wtedy, gdy idziemy do restauracji coś zjeść albo jesteśmy na randce. Kobieta nie wygląda korzystnie z rozmazanymi ustami, a bez pomadki też ciężko prezentować się dobrze.

3. Podkład/korektor

Podkład i korektor noszę głównie z tego względu, że czasami trzeba coś po prostu zatuszować. Bywa, że w najmniej odpowiednim momencie pojawia się coś, co mi przeszkadza - jakiś wyprysk na twarzy, zaczerwienienia i podobne rzeczy. Kobieta powinna czuć się seksowna ZAWSZE, a nie tylko wtedy, kiedy się uda.

4. Chusteczki nawilżane

Nie noszę standardowych chusteczek higienicznych z oczywistego powodu - jak się czymś ubrudzę, rozmażę czy cokolwiek, to nie poradzę sobie bez użycia wody. Woda nie zawsze jest pod ręką, więc chusteczki nawilżane sprawdzają się idealnie - nawet wtedy, kiedy pobrudzę sobie ręce kebabem.

5. Ukryte pieniądze

Wychodząc z domu warto mieć kilka skrytek na pieniądze. Można je chować w skarpetkach, w ubraniach, w obudowie telefonu. Zazwyczaj mam dodatkowe 200zł, z których nigdy nie korzystam. Po co mi to? Bo jak zostanę okradziona z portfela czy torebki, to zawsze mam coś przy sobie. Jak jestem w innym mieście, to wciąż mam na bilet powrotny lub nocleg. Uwierzcie mi, wychodząc z domu nigdy nie możecie być pewne, w jakiej sytuacji się znajdziecie.

6. Powerbank

Powerbank noszę ze sobą, ponieważ zdarzyło się, że baterię zaczęłam oszczędzać dopiero wtedy, kiedy zostawało jej góra 10%. Bywało też, że byłam poza domem, a za kilka godzin musiałam pilnie zadzwonić lub zorganizować transport, co wiązało się z kilkoma telefonami, których nie mogłam wykonać. Powerbank jest dobrą opcją zapasową, bo póki telefon się nie rozładuje, to nie oszczędzam - pewnie nie tylko ja.

7. Płyn do dezynfekcji

Poza chusteczkami nawilżanymi noszę także płyn do dezynfekcji rąk - szczególnie podróżując pociągiem, autobusem lub na uczelni - jest to bardzo ważne, bo nigdy nie wiadomo, z czym się zetkniemy. Jeżeli są to zwykłe bakterie, to ok, ale przecież równie dobrze może to być coś poważniejszego, prawda? I tacy szczęściarze się zdarzają.

8. Perfumy

Perfumy noszę bardziej z przyzwyczajenia niż z konieczności. Jak każda kobieta lubię ładnie pachnieć. Zawsze można poznać kogoś interesującego i wtedy bez wątpienia dobrze mieć przy sobie ulubione perfumy - zapach działa najmocniej na odbiór naszej osoby. Czasami pogoda sprawia, że po wyjściu z domu nie czuć tych perfum w ogóle, dlatego warto być przygotowanym.

9. Gaz pieprzowy

Zawsze radziłam sobie z takimi sytuacjami, ale jak wiadomo - szczęście można mieć milion razy, ale za którymś razem się nie uda. Można udawać "kozaka", ale jak jest się kobietą, to - nie oszukujmy się - niemożliwym jest się obronić przed mężczyzną. Często wracam do domu po ciemku i czuje się zdecydowanie pewniej, kiedy mam alternatywę, na której mogę stosunkowo polegać.

10. Lusterko-szczotka

O lusterku prawie zapomniałam, a przecież nie da się bez niego ogarnąć. Korzystam z takiego, które ma wbudowaną szczotkę, zatem mogę się zmieścić w 10 pozycjach. 

A jak wygląda Wasza prywatna lista? Jestem bardzo ciekawa!

Zobacz też:
Lista 10 rzeczy, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie

Komentarze

  1. Ja zazwyczaj poza telefonem nie mam nic z tych rzeczy przy sobie, więc zaskoczenie ogromne ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz