Przejdź do głównej zawartości

6 zasad modowych, których każda kobieta powinna przestrzegać

Często bagatelizujemy tę kwestię - wszystkie chcemy wyglądać stylowo, ale jak przychodzi do przestrzegania zasad modowych, możemy sobie zarzucić naprawdę wiele. Problem wynika głównie z lenistwa i niedbalstwa, ale zdarza się również tak, że z istnienia tych uniwersalnych zasad nie zdajemy sobie zwyczajnie sprawy.

1. Pamiętaj o porządku!
Warto układać ubrania. Warto je również segregować - najlepiej kolorystycznie. Możesz posortować poszczególne części garderoby tak, byś mogła wybierać pomiędzy różnymi parami spodni, a nie spodniami i skarpetkami. 

6 zasad modowych, których każda kobieta powinna przestrzegać

2. Organizuj czas!
Nie rób niczego na ostatnią chwilę. Ustaw budzik i poświęć na szykowanie trochę więcej czasu - o niczym nie zapomnisz, a przy okazji dokonasz właściwszych wyborów. Bywa, że po przebudzeniu nie funkcjonujemy zbyt dobrze i jeszcze nie myślimy tak do końca trzeźwo.

3. Zachowaj umiar!
Łącz ekskluzywne ubrania z rzeczami z sieciówek - kup np. markową kurtkę i zestaw ją ze zwykłą, ale stylową bluzką. Warto zachować umiar, by nie wyglądać jak przysłowiowa choinka. To nie prezentuje się dobrze, a przy okazji odwraca uwagę od wszystkich tych markowych rzeczy, które mamy na sobie. Ekskluzywna kurtka i ekskluzywne buty - reszta powinna być tańsza. Wtedy na pewno wszyscy zwrócą uwagę na tę kurtkę.

4. Rozmiary są po coś!
Jedna z najważniejszych zasad w tym zestawieniu - jeżeli myślisz, że będziesz wyglądać szczuplej, jeśli założysz za małą bluzkę, to grubo się mylisz. Podobnie, jeśli chodzi o zbyt duże ubrania - to, że w luźniejszych kreacjach jest Ci trochę wygodniej, nie znaczy, że prezentujesz się dobrze. O doborze odpowiedniego rozmiaru biustonosza chyba nie muszę wspominać?

5. Przygotuj sprawdzoną stylizację!
Czyli taką, którą będziesz mogła mieć zawsze w pogotowiu. Zdarza się tak, że z jakiegoś powodu nie mamy na to wszystko czasu i zamiast zastanawiać się nad doborem ubrań, warto mieć w pogotowiu taką stylizację, którą możemy wykorzystać w sytuacjach kryzysowych. Jeżeli okaże się, że pilnie musisz jechać do szpitala, to i tak warto wyglądać stylowo i dobrze!

6. Bądź przezorna!
Głównie chodzi o to, byś zawsze miała przy sobie zapasową parę rajstop czy też wygodne buty na zmianę. Niektóre kobiety o tym zapominają - dziurawe rajstopy nie wyglądają fajnie.

Mam nadzieję, że powyższe rady okażą się Wam pomocne i będziecie ich przestrzegać. Stylowość to nie tylko inspiracje modowe i drogie ubrania - to przede wszystkim samodyscyplina i nastawienie. 

Komentarze