> Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Sprawdzone metody! Przejdź do głównej zawartości

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Sprawdzone metody!


Cellulit to prawdziwa zmora i niechciany lokator, którego wszystkie chciałybyśmy się skutecznie pozbyć. To niełatwa walka. Według badań przeszło 90 procent kobiet boryka się z tym problemem.

Co ciekawe - dawniej kobiety nie narzekały na cellulit. Dlaczego? Dlatego, że prowadziły zupełnie inny tryb życia. Były zmuszone do większej aktywności fizycznej, zwykle nie miały siedzącej pracy, nie korzystały z terapii hormonalnej i przeważnie nie stosowały jakichkolwiek leków. Być może znajdziesz jeszcze kilka innych różnic, z których sama wyciągniesz odpowiednie wnioski. 

Jak pozbyć się cellulitu raz na zawsze?

Warto pamiętać o systematyczności i łączeniu ze sobą różnych sposobów. Same kremy to za mało i taka kuracja nigdy nie przyniesie zamierzonego efektu, jeżeli nie zaczniesz o siebie dbać. Ważnym jest, byś zmieniła tryb życia. Ogranicz kawę, papierosy, słodycze i niezdrowe jedzenie. Nie siedź przed komputerem, zamiast tego skup się na aktywnościach fizycznych - ćwiczenia dolnych partii ciała również nie zaszkodzą. 

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? Sprawdzone metody! Jeżeli już przekonałaś się do aktywności fizycznej, spacerów i zdrowej żywności, to możesz pomyśleć o balsamach nawilżających lub kremach antycellulitowych - ważne jest, byś stosowała je systematycznie, bo jak odpuścisz sobie jeden wieczór, to będziesz musiała zaczynać od początku. Wmasowuj krem lub balsam 2-3 razy dziennie i nie zapominaj o masażu i delikatnym podszczypywaniu miejsc, w których pojawił się cellulit - pobudza to krążenie krwi, pracę komórek skóry i jednocześnie odprowadza wodę z tkanek. 

Warto przyrządzać też peelingi. Polecam szczególnie peeling kawowy, który składa się z oliwy i fusów kawy w stosunku 1:1. Łyżeczka kawy i łyżeczka oliwy. Taki peeling możesz intensywnie wcierać przez kilka minut dziennie. Gwarantuję, że w większości przypadków efekty będą zauważalne już po miesiącu, jednak z pozbywaniem się cellulitu jest tak, jak z rzucaniem palenia - liczy się wytrwałość. Jeżeli pominiesz zabieg lub przerwiesz je za wcześnie, to cellulit wróci. 

Jeżeli cellulit znajduje się w zaawansowanym stadium, to warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej - to rzadkie przypadki, kiedy nic więcej nie da się zrobić, aczkolwiek się zdarzają. Poprawiają one gęstość i elastyczność tkanki. Zabiegi są różnorakie - masaże, ostrzykiwanie i lasery. Są skuteczne, ale bardzo kosztowne, dlatego w 90% przypadków polecamy wytrwałość w dążeniu do celu i samodzielną pracę nad cellulitem. 5% kobiet, które są na tyle wytrwałe, by przez to przebrnąć, jest zadowolona z efektów. 


Komentarze

  1. Muszę pomyśleć o tej aktywności fizycznej :)
    https://fasionsstyle.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz