> Jak wyglądać dobrze po 50? Przejdź do głównej zawartości

Jak wyglądać dobrze po 50?


Jak wyglądać dobrze po 50? Odpowiedź jest prosta, choć nie do końca oczywista - kobiety często popełniają te same błędy, przez co pogarszają swoją sytuację. Jeżeli przekroczyłaś pięćdziesiąty rok życia, to nie znaczy wcale, że jesteś już babcią. Jeżeli jesteś babcią, to nie znaczy, że musisz na babcię wyglądać. Poniżej prezentujemy kilka uniwersalnych porad, które pozwolą Ci zachować swój wdzięk i wyglądać dobrze mimo upływu czasu.


Jak wyglądać dobrze po 50? 5 porad!

1. Nie bądź babcią!
Wszyscy dobrze wiemy, że chcesz się odmłodzić - dlaczego więc działasz na swoją niekorzyść? Dobrze wiemy, że pod ubraniami chciałabyś ukryć wszystkie swoje niedoskonałości, ale tak naprawdę tylko pogarszasz sprawę. Wiek to sprawa oczywista, upływ czasu również - naturalną koleją rzeczy jest, że nie wyglądasz do końca tak, jak 25 lat temu, ale noszenie luźnych ubrań czy bezkształtnych fasonów to gwóźdź do trumny. Zmarszczki czy utrata jędrności to "pikuś" - na babcię wyglądasz dopiero wtedy, kiedy ubierasz się jak babcia. Jeżeli czujesz się staro i sięgasz po ubrania dla starszych osób, to w istocie staro wyglądasz - tego chcesz?

2. Bądź odważna!
Nie musisz unikać odważnych zestawień czy ubrań. Nie musisz sięgać po stonowane rzeczy. W ubiorze bardzo ważne jest niwelowanie niedoskonałości i złudzenie optyczne, które np. pozwala nam powiększyć za małe piersi. Jeżeli chcesz ukryć wiek, to na pewno nie w ten sposób - stonowane ubrania i dodatki adekwatne do wieku jedynie postarzają. Ubieraj się tak, jak ubierają się kobiety po 30-stce, to będziesz wyglądasz 20 lat młodziej!

3. Pamiętaj o jeansach i sukienkach!
Jeansy podkreślają kobiecość, sukienki również - ważne jest, byś w tym wieku sięgała po nie częściej niż po swetry, bo musisz zrobić wszystko, by wyglądać seksownie. Nie wierzysz? Porównaj kobiety w Twoim wieku obecnie i kobiety w Twoim wieku 50 lat temu. Dbaj o siebie!

4. Pamiętaj o ćwiczeniach!
Jeżeli myślisz, że to absurd, to rozważ moje argumenty. W tym wieku potrzebujesz ruchu, by utrzymać sprawność. Dzięki temu unikniesz uciążliwej starości. Nie chodzi mi tutaj o ekstremalne ćwiczenia, ale np. o poranną gimnastykę czy spacery. Poprawi to nie tylko Twoje zdrowie, sprawność i wydolność, ale również sprawi, że Twoja skóra będzie jędrna przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat.

5. Suplementy i dieta!
Zdrowa dieta w tym wieku jest bardzo ważna ze względu na zdrowie - warto pamiętać, że odpowiednia dieta pozytywnie wpływa również na koloryt skóry i wygląd! Stosuj suplementy. Dla wielu kobiet to abstrakcja, ale warto zapoznać się z tematem i prócz witamin stosować również takie preparaty, które pozwolą Ci zachować młodość na dłużej, często bardzo małym kosztem. Ważne, by pomyśleć o tym w porę.

Podsumowanie
Wiele kobiet pyta: jak wyglądać dobrze po 50-tce? Odpowiedzi są banalnie proste - pytanie tylko, ile kobiet stosuje się do tego wszystkiego? No właśnie. Większość uważa, że to banały, które niewiele dają. I to błąd. Ile razy w telewizji widziałaś kobietę w Twoim wieku, która wygląda młodziej od Ciebie? Nadal uważasz, że to bzdury? Bynajmniej. Liczy się wytrwałość i konsekwencja. Fifty is a new Forty.Komentarze