> Jak być szczęśliwą kobietą i czuć się dobrze w każdym wieku? Lista 10 kroków Przejdź do głównej zawartości

Jak być szczęśliwą kobietą i czuć się dobrze w każdym wieku? Lista 10 kroków

Jeżeli tu trafiłaś, to bardzo się cieszę. Czas upływa, starzejesz się i wiedząc, że życie masz tylko jedno, czujesz, że ono ucieka Ci przez palce. Tutaj warto byłoby się zatrzymać i zdać sobie sprawę, że ono jest JEDNO. Jeżeli nie postawisz na bycie szczęśliwą DZIŚ, to kiedy? Jak być szczęśliwą kobietą i czuć się dobrze? Poniższe rady z pewnością Ci w tym pomogą. Ważne jest tylko, byś powiesiła je sobie nad łóżkiem i przypominała sobie o nich co rano. Aż nie staną się Twoją naturalną receptą na szczęście.

Jak być szczęśliwą kobietą i czuć się dobrze? Lista 10 kroków

Jak być szczęśliwą kobietą? Lista 10 kroków

1. Nie rezygnuj z pasji

Wiele kobiet bagatelizuje znaczenie pasji w życiu codziennym - to błąd! Często myślimy, że nasze zainteresowania to głupota, na którą nie ma miejsca w dorosłym życiu, ale czy słusznie? Sądzisz, że liczy się przede wszystkim ciężka praca, bo prowadzi ona do stabilizacji finansowej? Pieniądze nie rozwiązują problemów. Nie sprawiają również, że żyjesz - tak prawdziwie. Otóż, musisz zdać sobie sprawę, że bogacąc się, poświęcając 12 czy 16 godzin dziennie na pomnażanie majątku, tracisz to, co naprawdę się liczy. Czas. Życie. Obudzisz się w wieku 40 czy 50 lat i stwierdzisz, że nie zrobiłaś nic, nie przeżyłaś niczego i nie masz, co wspominać, bo cały swój czas poświęciłaś pracy. Możesz wspominać co najwyżej faktury, przeglądane bez końca umowy czy zawierane transakcje. Życie uciekło Ci w oka mgnieniu, a mimo to nadal nie jesteś milionerką. Pisząc o pasji, nie mam na myśli niczego konkretnego - możesz w ten sposób potraktować chociażby butelkę czerwonego wina o zachodzie słońca. Nie chodzi o to, by koniecznie mieć pasję, ale o to, by żyć z pasją. Życie jest krótsze niż myślisz, dekady uciekają przez palce "nie wiadomo kiedy". Ważne jest, by za 30 lat usiąść i pomyśleć: "Okej, młode lata przeminęły bezpowrotnie, ale było super, mam co wspominać", zamiast: "Okej, mam odłożonych trochę pieniędzy, ale jestem za stara, by wydać je na fajny samochód czy dom - po co mi to wszystko w wieku 60 lat?". Ja na przykład łączę przyjemne z pożytecznym i prowadzę bloga modowego, a dokładniej bloga o modzie damskiej. Może też o tym pomyśl?

2. Dbaj o siebie

Moja mama powtarzała: Gdzie mam się stroić? Do pracy? Nie mam na to czasu. Prawda jest taka, że dbanie o siebie to podstawowa rzecz, jeżeli chcesz być szczęśliwa. Od tego MUSISZ zacząć. Ubierz się ładnie, przeglądaj stylizacje, bądź na czasie z trendami, od czasu do czasu zrób sobie jakiś zabieg upiększający (400-500zł w skali roku to naprawdę nie jest duża kwota, jeśli odkładasz co miesiąc), zaplanuj "swój dzień", bądź piękna. Nie robisz tego dla siebie. Nie robisz tego dla innych. Chodzi tutaj przede wszystkim o samopoczucie. Nie o przekonanie, że dobrze wyglądasz. Dbanie o siebie sprawia, że kobieca mentalność się zmienia, stan psychiczny jest dużo bardziej "pogodny" i nie chodzi tu w żadnym wypadku o to, by robić się na bóstwo. Chodzi o to, by te ubrania czy makijaż pozwalały Ci mierzyć się z codziennymi problemami - nic nie jest straszne, jeśli dbaniu o siebie poświęcasz troszkę uwagi.

3. Bądź na czasie

Idź za trendami. Czytaj o najnowszych odkryciach czy nowinkach technologicznych. To absurd, prawda? Nie do końca. Czas mija, robisz się coraz starsza - to niezwykle ważne, byś czuła się częścią pokolenia, które dochodzi do głosu, a nie tego, które przemija i zostaje w tyle. Uwierz, że to wywołuje stany depresyjne. Zamiast myśleć: "Jestem babcią, świat idzie do przodu, niedługo umrę", chłoń wiedzę o nowym świecie i myśl: "Jestem tego częścią". Uwierz, znam pewnego Pana, który jest już dobrze po 70-tce, a korzysta z różnego rodzaju aplikacji mobilnych, internetu i nowoczesnych gadżetów. Czy on czuje się dziadkiem, któremu pozostało już tylko siedzieć na ławce? Nie! Wręcz przeciwnie - lubi sobie pogadać z chłopakami o 50 lat młodszymi. I ma o czym. Jest dla nich kolegą, a nie dziadkiem.

4. Ćwicz

Ćwicz przynajmniej te 10 minut dziennie. Pewnie uważasz, że rozciąganie przez 10 minut dziennie i tak nic nie daje, a dłużej nie będziesz ćwiczyć, bo po prostu nie lubisz. Mylisz się. Zwykłe rozciąganie przez krótką chwilę pobudza krążenie, ma pozytywny wpływ na pracę stawów, mięśni, a także na wydolność organizmu. Z wiekiem to bardzo ważne. Zwykłe 10 minut może przedłużyć Twoje życie o 10 lat - a do tego zachowasz sprawność - myślę, że warto. Po co być kiedyś ciężarem dla swoich dzieci?

5. Poświęcaj czas swoim bliskim

Jakiś czas temu bardzo dużo pracowałam i miewałam wyrzuty sumienia, że mija kolejny dzień, a ja poświęciłam maksymalnie 5 minut swoim bliskim, bo praca była ważniejsza. Mijały tygodnie, a potem miesiące. Byłam na siebie coraz bardziej wściekła. Patrzyłam na to, że mijają lata - wciąż jestem młoda, ale dla mojej babci 2 czy 3 lata to dużo. Ja te 2 czy 3 lata pracowałam, zamiast z nią rozmawiać. Jej zostało 4 czy 5 lat życia. Ale babcia mogła poczekać, praca nie. Wyciągnij z tego wnioski.

Tak naprawdę tylko czas spędzany z bliskimi nie jest czasem straconym. Chcesz być szczęśliwa, to spędzaj z nimi czas, zamiast potem narzekać, że miałaś go za mało.

6. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Nie wiem czy nie powinnam przypadkiem zacząć od tego punktu. Prawda jest taka, że pozytywni ludzie mają na nas ogromny wpływ. Wszyscy o tym mówią. Ludzie sukcesu i biznesmeni często radzą, by otaczać się ludźmi sukcesu, kiedy sami jeszcze takimi nie jesteśmy. Jeśli jesteś biedna, otaczaj się bogatymi - staniesz się bogata. Jeśli jesteś nieszczęśliwa i smutna, otaczaj się radosnymi - staniesz się szczęśliwa. Jeśli jesteś głupia, otaczaj się mądrzejszymi od siebie - zdobędziesz wiedzę i zmienisz swoje myślenie. To bardzo istotne, by dobrze dobierać towarzystwo.

7. Unikaj wampirów energetycznych

I to nie tylko takich typowych - z wielkimi kłami. Wampiry energetyczne są wszędzie, po prostu ich nie rozpoznajesz. Niektóre nie wysysają z Ciebie energii celowo. Jeżeli masz takie osoby, które dzwonią do Ciebie, by za każdym razem opowiadać o swoim smutnym życiu, prywatnych problemach i nieszczęściach - jest to sygnał alarmujący. Wiem, że chcesz być dobrą przyjaciółką i słuchasz tych historii za każdym razem. Zrozum jednak, że ma to wpływ na Twoje samopoczucie, na Twoją energię i na Twój stan psychiczny. Długoletnie wysysanie energii przez taką osobę sprawi, że będziesz bardziej podatna na załamania nerwowe. Jeżeli nie przyplącze się do Ciebie żadna choroba, to z pewnością się postarzejesz. Nieodwracalnie zmieni się Twoje nastawienie do świata. Z tym nie ma żartów - zwyczajnie umrzesz kilka lat wcześniej.

8. Znajdź odpowiedniego mężczyznę

Albo przyjaciela. Takiego, który będzie zaskakiwał. Nie takiego, który co rano zje śniadanie, pójdzie do pracy i wróci potem, by oglądać telewizję. Jeśli chcesz być szczęśliwa, znajdź takiego, który obudzi Cię rano i powie, że masz się ubierać, bo jedziecie na wycieczkę. Taki, który będzie Ci prawił komplementy wtedy, kiedy ich potrzebujesz. Taki, który powie, że pięknie wyglądasz, kiedy na Twojej twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki. To niewiele, ale bez wsparcia takiej osoby i poczucia, że jesteś dla kogoś ważna, nigdy nie będziesz w pełni szczęśliwa. Zawsze będziesz samotna, mimo tłumów wokół.

9. Bądź sobą

Jak być szczęśliwą kobietą? Po prostu bądź sobą. Z badań wynika, że osoby, które nie muszą udawać, są szczęśliwsze. Otaczaj się ludźmi, którzy lubią Cię taką, jaką jesteś. Znajdź pracę, w której robisz to, co lubisz. Bądź sobą, nie graj. Jeżeli nie postępujesz w ten sposób, to spróbuj - ulga gwarantowana.

10. Nie przejmuj się

Pewnie często o tym zapominasz. Nie podobasz się sobie? Wypłata za mała? W miłości nie wychodzi? Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu - to i tak nic nie da. Nie sprawisz, że wypłata stanie się większa, a szef nagle zrobi przelew z tytułem: "Przepraszam, zasługujesz na więcej, masz tu 500zł dodatkowo". To nie dzieje się z dnia na dzień. W tym konkretnym miesiącu nie musisz przejmować się swoją wypłatą, bo to niczego nie zmieni. Jeżeli jesteś niska, to nie przejmuj się wzrostem, bo wyższa nie będziesz. Skup się na tym, na co rzeczywiście masz wpływ, a reszta niech nie zabiera Ci cennego czasu, zdrowia i pogody ducha - nikt nie bije brawo, kiedy płaczesz przez 5 godzin, więc po co to robisz? Chcesz płaczem rozwiązać wszystkie problemy swojego małego świata? Skup się na tym, co możesz zmienić, bo myśląc o tym, czego nie zmienisz, nie zmienisz tego, co faktycznie możesz. Takie życie jest do dupy, serio. Takie zachowanie nie ma w sobie ani trochę logiki.

Podsumowanie

Jak widzisz, sposobów na bycie szczęśliwą kobietą jest bardzo wiele. Po prostu ich nie dostrzegasz, bo zakładasz, że po prostu już jesteś smutna i nic nie poradzisz. To nieprawda! Powyższa lista to tylko ułamek tego, co możesz zrobić - nie będę prowadzić Cię za rękę, chcę Ci tylko uzmysłowić, że TWOJE ŻYCIE ZALEŻY OD CIEBIE. Twoje wybory zależą od Ciebie - drugi raz się nie urodzisz, drugi raz życia nie przeżyjesz, więc nie tłumacz sobie: "Nie chce mi się". Jak nie teraz, to kiedy? Po reinkarnacji? Okej, okej, ale skoro całe życie chcesz przeżyć na byciu smutną, to po co w ogóle się urodziłaś? Chyba raczej po to, by korzystać z czasu, który masz, a nie użalać się nad sobą. Życzę Ci powodzenia - mam nadzieję, że ten wpis skłoni Cię do głębokich przemyśleń, bo uwierz - szkoda życia. Kiedy Ciebie wszystko omija, ktoś inny wyciska z tego, co się da.
Komentarze

  1. Bardzo fajny wpis! Dzięki!

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie
    Mój blog znajdziesz na tej stronie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz