> Stylizacje-inspiracje: 5 najpopularniejszych postów na moim blogu Przejdź do głównej zawartości

Stylizacje-inspiracje: 5 najpopularniejszych postów na moim blogu

Dzisiaj nieco luźniej. Jako, że mamy końcówkę roku, to warto zrobić podsumowanie, jeżeli chodzi o posty. Jest to dla mnie wyjątkowa chwila, ponieważ kończymy właśnie rok, w którym zaczęłam pisać Stylizacje-inspiracje. Jak wiadomo, konkurencja w niszy modowej jest bardzo duża - ciężko jest się tak od razu przebić, jeżeli bierzesz się za blog modowy, aczkolwiek... mnie się udało. No, po części.

Co ciekawe - najpopularniejsze posty na blogu okazują się być bardzo luźno powiązane z jego główną tematyką, nie wiem z czego to wynika. Wpisy stricte modowe nie zyskały aż tak bardzo na popularności. Jest to dla mnie o tyle dziwne, ponieważ moje notki na tematy nie do końca związane z modą miały również sporą konkurencję.

Blog o modzie damskiej: 5 najpopularniejszych postów na moim blogu

Stylizacje-inspiracje: 5 najpopularniejszych postów na moim blogu

Jest to wpis, którego nie spodziewałam się tutaj zobaczyć. Nie jestem dietetyczką czy też instruktorką fitness. Pisząc o odchudzaniu opierałam się głównie na własnych doświadczeniach i opiniach osób, które mają za sobą jakieś sukcesy w tej dziedzinie. Jestem w szoku, że ten wpis "rozszedł" się aż tak. W kolejnym roku postaram się przygotować nieco więcej notek o odchudzaniu - wydaje mi się, że wiele kobiet po prostu boryka się z tym problemem.

2. Jak rozkochać w sobie faceta? 10 rzeczy, które działają na mężczyzn

Powiem tak, tytuł tego wpisu jest w pewnym sensie click-baitem. Zrozumiałam to dopiero jakiś czas po jego publikacji. "Jak rozkochać w sobie faceta?" - to brzmi jak poradnik uwodzenia. Jeżeli go nie czytałaś, to zapewne tak wnioskujesz. Prawda jest taka, że opisałam tam różnego rodzaju rzeczy związane z modą i urodą - wpis dotyczy głównie ubrań i make-upu, nie ma tam porad psychologicznych. W gruncie rzeczy - może to sprawiło, że zyskał on tak bardzo na popularności. Widzisz tytuł, klikasz, spodziewasz się poradnika odnośnie typowego uwodzenia, natomiast znajdujesz oryginalne porady modowe poparte wiedzą i opiniami. Może właśnie to jest przyczyną sukcesu tego wpisu.
Na podium pojawił się również wpis powiązany z poboczną kategorią bloga: "Zdrowie i uroda". W tym przypadku nie jestem zaskoczona - olej rycynowy to temat na topie, ale jednocześnie taki, o którym nie wszyscy mają wiedzę. Jego działanie nie jest jakoś szczególnie oczywiste. Produktów z olejem rycynowym jest pełno, więc kobiety bardzo często szukają o nim nowych informacji. Wpis jest obszerny i niemalże wyczerpuje temat, stąd jego popularność - w przyszłości na pewno zaktualizuję treść i dodam do niego kilka nowych informacji.

4. Kurtki jesienne/zimowe damskie 2018/2019 TOP 5


Kolejne zaskoczenie - choć wpis dotyczy mody damskiej i jednocześnie porusza temat, który obecnie jest na topie, bo mamy sezon, to zupełnie nie zawiera treści. Mamy krótki wstęp, propozycje, jeżeli chodzi o kurtki damskie i przekierowania do sklepów. To dziwne, że Google wznosi na piedestał post, który jest tekstem jedynie w małym stopniu.

5. 22 pomysły na udany biznes modowy w 2018 roku

W końcu! Tutaj nie ma zaskoczenia - choć sądziłam, że moje pomysły pojawią się trochę wyżej na tej liście. Jest to wpis, nad którym pracowałam najdłużej - jest mega obszerny i mega oryginalny. O ile znalazłam mnóstwo wpisów ogólnych na temat udanych biznesów, o tyle nie znalazłam zupełnie żadnego o biznesie typowo modowym. Całość pisałam z głowy - tych pomysłów jest tak dużo i sam wpis jest tak długi, że naprawdę jestem z niego dumna - to najważniejszy post na moim blogu. Mam nadzieję, że w przyszłości dotrze do niego jak największa ilość czytelników zainteresowanych prowadzeniem biznesu modowego - toż to prawdziwa skarbnica wiedzy na ten temat!

Podsumowanie i spostrzeżenia

Co prawda wszystko starałam się robić tak, jak trzeba, jednakże nadal jestem bardzo zaskoczona ilością wyświetleń każdego z tych wpisów - blog wystartował przecież dopiero w tym roku. Nie mam tu miliona obserwatorów, a na samą promocję nie wydałam ani grosza! To miłe, że pozycjonowanie przynosi efekty w tak krótkim czasie.

Co jeszcze? Stylizacje-inspiracje to blog typowo modowy. Blogspot był najlepszym z możliwych wyborów, ponieważ Google to jednak najstabilniejsza marka, która oferuje darmowe rozwiązania. Nie wiedziałam czy starczy mi zapału, więc skorzystałam z darmowego silnika i - jak się okazało - mój blog o modzie ma za sobą już kilka miesięcy życia.

Jak możecie zauważyć - najpopularniejsze posty na moim blogu modowym nie są postami o modzie! Jest to bardzo dziwne. Wydaje mi się, że ludzie po prostu rzadziej udostępniają stylizacje i ubrania. Poradniki i jakaś konkretniejsza wiedza - to przyjmuje się dużo bardziej.

Kolejną widoczną tendencją, jeżeli chodzi o wpisy jest to, że ABSOLUTNIE WSZYSTKIE popularne posty na moim blogu to listy (12 zasad, top 5, 22 pomysły, 9 powodów). Do czego zmierzam? Wpis podsumowujący jest przede wszystkim wskazówką dla innych - dla ambitnych kobiet, które myślą o założeniu bloga i od samego początku nie chcą tak po prostu "błądzić we mgle". Mam nadzieję, że moje obserwacje, które często tutaj opisują pomogą Tobie w realizacji stawianych przed sobą celów - jeżeli uważasz, że dołożyłam do tego małą cegiełkę, to będzie mi miło, jeżeli udostępnisz któryś z moich wpisów. Życzę Wam wytrwałości i samych sukcesów. 

Komentarze

  1. Bardzo podobał mi się wpis z 22 pomysłami na udany biznes modowy. Sama jakiś czas temu założyłam hurtownie odzieży sosimply.pl i sklep internetowy. Warto zaczynać od sprzedaży na facebooku, allegro, olx. Jak widać potencjał wówczas startować z działaniami na własnych platformach.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza