Przed laty sama przeglądałam internet w poszukiwaniu metody idealnej. Wiadomo, że aceton niszczy paznokcie, dlatego warto sięgnąć po alternatywę. Muszę Cię jednak zmartwić - nie ma rozwiązania idealnego. Paznokcie i tak od razu nie będą w świetnej kondycji. Aceton należy zdecydowanie do tych najszybszych i najskuteczniejszych opcji.
Poniższe propozycje są efektem moich własnych poszukiwań. Osobiście acetonu już nie używam. Na początku było ciężko się "wprawić", ale dzisiaj zdejmowanie tipsów żelowych idzie mi naprawdę bardzo sprawnie. Są to metody dla cierpliwych - niedoświadczona osoba będzie zmuszona poświęcić na nie sporo czasu.
Jak zdjąć/usunąć tipsy żelowe bez użycia acetonu?
1. Piłowanie paznokci żelowych
Po pierwsze musisz przyciąć paznokcie żelowe możliwie najkrócej. Weź do ręki gruby pilnik (najlepiej o ziarnistości 150-180) i zacznij piłować. Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić. Powinnaś piłować równomiernie powierzchnię całego paznokcia - jak poczujesz gorąco, to znak, że musisz się "przemieścić".
Pamiętaj, że jest to dość długotrwały proces, dlatego nie mogę go polecić osobom niecierpliwym lub takim, które nie mają na to czasu. Brak cierpliwości skutkuje uszkodzeniem swojego własnego paznokcia. Jeżeli będziesz delikatna, to powinno Ci się udać. Warto jak najczęściej zdmuchiwać z paznokcia osadzający się na nim pyłek - dzięki temu będziesz widzieć to, co trzeba.
Resztki paznokci żelowych możesz usunąć drobnym pilnikiem (tym delikatnym i cieniutkim). Możesz go również użyć do polerowania powierzchni każdego z paznokci, które zarysowałaś. Na sam koniec pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu paznokci - po kilku dniach powinny wrócić do swojego naturalnego stanu. Ważne jest również, byś w tym czasie nie używała substancji chemicznych - one jedynie pogorszą sprawę.
Jeszcze jedno - gdyby okazało się, że cały zabieg trochę średnio Ci idzie, to polecam wymoczyć dłonie w jak najcieplejszej wodzie - wręcz gorącej - (po wstępnym piłowaniu) pozostałości powinny odejść odrobinę łatwiej.
2. Cierpliwość
Możesz poczekać aż tipsy same zaczną odpryskiwać. Dzieje się tak przeważnie po upływie tygodnia lub dwóch. Jeżeli zmywasz naczynia, to ten czas się dodatkowo skraca, więc Panie domu mają lepiej. Jak już pojawią się pierwsze odpryski, to możesz spróbować podważyć pozostałą część paznokcia.
DELIKATNIE! Zdarzyło mi się kiedyś, że podważyłam też i mój własny paznokieć - nie pytajcie o szczegóły :P
Możesz wykorzystać do tego celu np. patyczek lub pęsetę, powinno być łatwiej. Pęseta to o tyle fajna sprawa, że możesz wygodnie chwycić i pociągnąć odstający żel. Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu i odżywce - to podstawa, jeżeli chodzi o tipsy żelowe.
Do nawilżenia paznokci możesz użyć również zwykłego oleju spożywczego - czasami te naturalne rozwiązania są najlepsze. Obie metody można wypróbować nawet na delikatnych paznokciach - ich twardość nie ma znaczenia, liczy się to, jak przystąpisz do takiego "zabiegu". Z czasem staje się to zdecydowanie łatwiejsze - potrzeba odrobiny wprawy.
3. Frezarka do paznokci
Frezarki do paznokci są obecnie coraz popularniejsze - może też powinnaś zainwestować w takie urządzenie? Dzięki frezarce można bez wysiłku modelować swoje paznokcie. Jest skuteczna także przy usuwaniu tipsów żelowych. Takie urządzenia posiadają różnego rodzaju końcówki (wkłady) o różnym kształcie i grubościach, zatem możemy je w pełni dostosować do swoich potrzeb (i paznokci!).
4. Kosmetyczka
Kosmetyczka (sprawdzona, kompetentna) to najlepsze rozwiązanie, jeżeli za parę dni będziesz musiała wyglądać idealnie. Nie warto wtedy ryzykować. Kosmetyczka spiłuje żele specjalnym pilnikiem, a następnie zastosuje odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, by odżywić Twoje paznokcie. Jest to najbezpieczniejsza opcja, jednakże warto korzystać z usług tylko i wyłącznie zaufanej osoby.
Komentarze
Prześlij komentarz