Postanowiłam wzbogacić bloga o zupełnie nowy cykl - moda na zdrowie. Prowadzę bloga modowego z odrobiną zdrowia i urody. Jak wiadomo zdrowie i zdrowy wygląd jest absolutnym priorytetem i od tego powinnaś zacząć, zatem może to najlepszy czas na zupełnie nową modę, modę na zdrowie?
Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy? Dbanie o skórę to temat rzeka. Wyselekcjonowałam 10 podstawowych zasad, do których sama się stosuję i gwarantuję, że to działa - ważne jest jednak, byś zaczęła od odpowiedniej diety. "Jesteśmy tym, co jemy" - pamiętaj o tym. Zdrowe jedzenie ma wpływ na Twoją cerę i jej kondycję. Jeżeli jednak wyrobiłaś w sobie już odpowiednie nawyki żywieniowe, czytaj dalej.
Moda na zdrowie: Jak dbać o skórę twarzy? 10 podstawowych zasad!
1. Kwas owocowy
Przede wszystkim zwracaj uwagę na zawartość kwasu owocowego w kosmetykach. Zwracaj uwagę na to, by produkty, których używasz najczęściej, zawierały w swoim składzie np. kwas glikolowy. Wpływa on przede wszystkim na kondycję i ogólny koloryt skóry. Działa rozjaśniająco, ale też łagodnie wygładza i przede wszystkim niweluje wszelkie nierówności związane z kolorytem. Warto zwracać na to uwagę przy doborze kosmetyków. Zadbaj o to, by np. Twój krem działał na Twoją skórę możliwie najkorzystniej.
2. Oczyszczaj, tonizuj, złuszczaj, nawilżaj
Cztery podstawowe zasady, bez których nie będziesz wyglądać tak, jak tego chcesz. Zanim przejdziesz do wszystkich innych podpunktów, miej pewność, że wykonujesz powyższe czynności - to bardzo ważne, by weszły Ci one w nawyk - tylko w ten sposób będziesz mogła cieszyć się piękną i zdrową skórą twarzy przez długie lata.
3. Krem z filtrem i krem z witaminą C
Witamina C bardzo pozytywnie wpływa na skórę. Działa rozjaśniająco i przeciwzmarszczkowo, dlatego warto wybrać krem z wysoką zawartością kwasu askorbinowego. Jeżeli martwisz się starzeniem, to nie zapominaj o nakładaniu kremu z filtrem na twarz, dekolt i ręce - kobiety często o tym zapominają. Nie używaj kremu matującego - wysusza i działa tylko przez kilka godzin. Jeżeli chcesz zmatowić skórę, to polecam bibułki.
4. Nie wyciskaj
Niespodziewane krostki na skórze twarzy to zmora prawie każdej kobiety. Pojawiają się w zupełnie nieoczekiwanych momentach. Ważne jest, byś ich nie wyciskała - w tych miejscach często pojawiają się drobne ranki, zaczerwienienia czy nierówności. Najgorsze jest to, że te nierówności zazwyczaj nie znikają po latach i na myślenie jest już za późno. Polecam korzystanie z przeznaczonych do tego celu preparatów - w przyszłości nie będziesz musiała się martwić konsekwencjami.
5. Cierpliwość
Zdarza się, że kupujesz jakiś krem, a za miesiąc sięgasz po zupełnie inny, bo np. zainteresuje Cię reklama w telewizji. Jeżeli korzystasz z kremu o dobrze skomponowanych składnikach np. z kwasem hialuronowym i witaminą C, to potrzebujesz dłuższej kuracji, by osiągnąć zauważalne efekty. Kobiety zwykle zmieniają krem w czasie krótszym niż 6 miesięcy (a to absolutne minimalny czas stosowania, jeżeli chodzi o większość kremów) i nigdy nie doczekują się rezultatów. Pamiętaj, że cierpliwość popłaca! Czasami zmiana kremu czyni więcej złego niż dobrego.
6. Wizyty w gabinecie kosmetycznym
Raz na jakiś czas wybierz się do kosmetyczki. Zabiegi oczyszczające czynią cuda. Peeling kawitacyjny, chemiczny lub mikrodermabrazja gabinetowa to usługi, którymi powinnaś się zainteresować.
7. Skłonność do wyprysków
Jeżeli jesteś osobą z naturalną skłonnością do wyprysków, to bądź ostrożna - pudry i rozświetlacze nie są dla każdego, bywa że są niewłaściwie dobierane. Kobiety często zastanawiają się, skąd ten problem z wypryskami - jedną z możliwych przyczyn jest stosowanie wyżej wymienionych kosmetyków. Jeżeli ich odstawienie poskutkuje, to będziesz wiedzieć, że nie są dla Ciebie. Drobinki, które zawierają, podrażniają wrażliwy naskórek.
8. Witaminy i suplementy
Witaminy i suplementy istotnie wpływają na skórę twarzy. Wspominałam już o witaminie C. Warto, byś pomyślała również o witaminie E - ma działanie ochronne. Olej z wiesiołka i kwasy omega-3 to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem suchej skóry. Pamiętaj, że powinnaś trzymać się zalecanych dawek - przedawkowanie witamin prowadzi zwykle do objawów widocznych gołym okiem na skórze, nie wygląda to dobrze.
9. Woda
Pij duże ilości wody (około 2-3 litrów). Dzięki wodzie Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo. Odpowiednie nawodnienie pozytywnie wpływa na jej jędrność, elastyczność, a także opóźnia procesy starzeniowe.
10. Solarium
Musisz przede wszystkim zdecydować - albo zdrowa i jędrna skóra, albo opalenizna. Kobiety zwykle wybierają to drugie, a potem żałują. Opalenizna wygląda dobrze, ale tylko dopóty, dopóki jesteś młoda i piękna. Po latach korzystania z solarium Twoja skóra będzie dużo bardziej pomarszczona niż u innych. Zadaj sobie pytanie - lepiej być opaloną przez kilka lat i wyglądać staro przez resztę życia czy zrezygnować z opalenizny i wyglądać młodo przez lata? Wybór jest prosty.
Podsumowanie
Jak możesz wywnioskować z powyższej listy, dbanie o skórę twarzy nie jest niczym skomplikowanym. Jeżeli masz dobre nawyki żywieniowe i wiesz już, na co jeszcze zwracać uwagę, to jest to już połowa sukcesu. Prawdopodobnie stosujesz się do kilku z powyższych punktów, więc masz ułatwione zadanie. Uwierz, nie potrzebujesz niczego więcej - po prostu trzymaj się tej listy. Zdrowa skóra twarzy to zdrowa Ty - zanim przejdziesz do ubrań i aktualnie panujących trendów, zainteresuj się samą sobą, bo jedyną i ponadczasową modą jest moda na zdrowie.
Odpowiednia pielęgnacja to podstawa jeżeli chcemy cieszyć się zdrową i piękną cerą! :)
OdpowiedzUsuńRegularne nawadnianie organizmu jest kluczowe. Kiedyś potrafiłam wypić zaledwie litr wody, obecnie przy 2-3 widzę ogromne efekty.
Pozdrawiam i zapraszam do mnie!