Przejdź do głównej zawartości

5 domowych sposobów na zdrowe i długie rzęsy

Długie i zdrowe rzęsy dodają kobiecie seksapilu i uroku - nie da się zaprzeczyć. Istnieje wiele odżywek, które pomogą Ci o nie zadbać, czasem jednak najlepszym rozwiązaniem są domowe sposoby na wzmocnienie i wydłużenie rzęs. Piszę o tym, ponieważ nie zawsze gotowe odżywki dają najlepszy efekt. Zdarza się, że zamiast pomagać, pogłębiają problem.

5 domowych sposobów na zdrowe i długie rzęsy

Domowe sposoby na zdrowe i długie rzęsy

1. Wazelina

Wazelina to bez wątpienia pozycja obowiązkowa, jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację rzęs - i nie tylko. Ma działanie regenerujące, a więc jest znakomitym lekarstwem na podpuchnięte i zmęczone oczy. W przypadku rzęs podziała bardzo podobnie - zregeneruje, nawilży i sprawi, że będą lśniące. Warto pamiętać o tym, że rzęsy nie rosną lub wypadają z prostego powodu - są za bardzo przesuszane. Wazelina zatrzymuje wodę, więc idealnie sprawdzi się i w tej sytuacji.

2. Zielona herbata

Sposób, który w moim przypadku okazał się naprawdę bardzo skuteczny, aczkolwiek polegam go głównie osobom wytrwałym - efekty będą zauważalne dopiero po miesiącu lub dwóch. Ważne jest, byś przecierała rzęsy zieloną herbatą (np. za pomocą wacika) minimum dwa-trzy razy dziennie. To świetny sposób nie tylko na toksyny, ale też na wypadające, kruche i krótkie rzęsy - rosną po niej bez opamiętania. Efekty są oczywiście różne - w zależności od budowy włosa.

3. Olej rycynowy

Olej rycynowy ma mnóstwo właściwości leczniczych! Pisałam już o nim jakiś czas temu, więc pewnie część z Was już się do niego przekonała. Stosuję go praktycznie na wszystko. Działa na porost włosów, a więc i rzęs - efekty są zauważalne po tygodniu lub dwóch, więc stanowi on szybsze rozwiązanie niż zielona herbata. Pamiętaj jedynie o umiarze. Wyznacz sobie limity i używaj olejku rycynowego np. co dwa dni.

4. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek przede wszystkim nawilża, aczkolwiek nie tylko - regularnie stosowana "dba o zdrowie" rzęs. Kolejną ważną rzeczą jest - jak w przypadku wszystkich olejów - możliwość połączenia jej np. z witaminą E, która z pewnością korzystnie podziała na Twoje rzęsy. Tej metody aktualnie nie stosuję, aczkolwiek koleżanki wydają się być na dłuższą metę zadowolone.

5. Olejek arganowy

Znowu jeden z moich trzech ulubionych olejków. O ile w przypadku trzech powyższych pozycji nie musisz się martwić dawkowaniem (poza olejkiem rycynowym), o tyle nie jestem w stanie powiedzieć za wiele o działaniu olejku arganowego, a nie chcę opierać się na opiniach innych. Jego korzystne działanie jest co prawda potwierdzone, ale nigdy nie używałam go na rzęsy, więc w tym temacie Ci nie pomogę. Najlepiej o ewentualne "limity" zapytaj koleżankę lub sprawdź tę metodę sama, aczkolwiek na początek ostrożnie (nigdy nie wiadomo).

A jakie są Wasze domowe sposoby na długie i zdrowe rzęsy?

Komentarze