Przejdź do głównej zawartości

Delikatny czy mocny makijaż? Jaki bardziej pasuje do Twojej urody?


Inspiracje modowe bardzo często czerpię od innych blogerek. Kolejnym źródłem są projektanci, którzy niejednokrotnie wyznaczają sezonowe trendy. Z biegiem czasu - im dłużej prowadzę bloga - dochodzę do wniosku, że w przypadku mody dobrze jest zachować pewien umiar i rozsądek. Nie warto ślepo wierzyć trendom, warto brać pod uwagę wewnętrzny głos i umiejętnie tę modę wykorzystywać. Niezwykle ważna - o ile nie najważniejsza - jest personalizacja. Ostrzegam - ten post jest nieco zagmatwany. Ma w sobie trochę z psychologii.

Delikatny czy mocny makijaż? Jaki bardziej pasuje do Twojej urody?
Naturalny czy mocny makijaż? Jaki powinnam wybrać?

Podobnie w przypadku makijażu. Kobiety bardzo często kierują się stereotypami. Delikatny makijaż dodaje elegancji i formalności. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku wyjątkowych okazji. Czy jednak rzeczywiście tak jest, że umiar jest tylko i wyłącznie atutem? Czy rzeczywiście to prawda, że mocny makijaż jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o randki i spotkania towarzyskie? Nie zawsze.

Zdaję sobie sprawę, że większość blogerek nie zgodzi się z moim stanowiskiem. Kobiety przeważnie malują się w zależności od okazji i nie kierują się tak naprawdę niczym innym. Ja uważam inaczej - najistotniejszym czynnikiem w doborze odpowiedniego makeupu nie powinny być okazje czy indywidualne gusta. To najczęściej katastrofalny błąd, który sprawia, że kobiety odstraszają swoim wyglądem - nawet nieświadomie.

Dobierając odpowiedni makijaż, zastanawiamy się - delikatny czy mocny? Jaki byłby stosowniejszy? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, musisz dokładnie przeanalizować swój typ urody. Okazje i gusta nie mają większego znaczenia - Twoja uroda, niezależnie od tych czynników, pasuje tylko do jednego z nich.

Musisz przede wszystkim spojrzeć prawdzie w oczy. Jeżeli jesteś delikatną kobietą, Twoje rysy są mało charakterne, nijakie lub mało kobiece, to powinnaś wybierać przede wszystkim mocne rozwiązania. Swoją delikatność powinnaś przełamywać właśnie w ten sposób i odwrotnie - jeżeli masz w sobie "to coś", charyzmę i powierzchowną charakterność, to sięgaj po delikatniejszy makijaż. Kobiety najczęściej postępują na odwrót. To błąd. Najczęściej uważamy, że makeup powinien być manifestacją naszego usposobienia. Kobiety o silnym charakterze i wyrazistej urodzie częściej sięgają po czerwone szminki, natomiast "szare myszki" decydują się na delikatniejsze odcienie.

Dzieje się to zupełnie podświadomie, ponieważ te kobiety najczęściej mają właśnie taki, a nie inny gust. To właśnie dlatego większość kobiet maluje się zupełnie na opak. Ten post ma przede wszystkim skłonić je do refleksji - nie zamierzam rzucać frazesami. Ważne, byś odpowiedziała sobie na pytanie - jakim typem kobiety jestem? Jakie mam usposobienie? Jaki typ urody? Do którego pasuję bardziej?

Jeżeli już to zrobisz, to spróbuj sięgnąć po makijaż adekwatny do moich wskazówek i poproś o opinię kogoś spoza Twojego otoczenia - kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do tego, jak malujesz się na co dzień.

Wśród kobiet panuje stereotyp, że mężczyźni lubią przede wszystkim mocny makijaż. Jest to prawda, ale nie do końca - jeżeli malujesz się w taki sposób, że czynisz z makeupu atut, to faceci prędzej zwrócą na Ciebie uwagę niż w momencie, kiedy przeginasz w którąś ze stron. Makijaż nie powinien być manifestacją stereotypów czy gustów - musi przede wszystkim wyeksponować lub zneutralizować to, co w Twojej urodzie lub usposobieniu jest nadmiernie tłumione lub wyraziste.

Komentarze