Przejdź do głównej zawartości

Zapomnij o prostowaniu włosów! Zestaw do keratynowego prostowania włosów "Encanto do Brasil" - recenzja, opinie


Coraz więcej kobiet przekonuje się do keratynowego prostowania włosów, nawet w domowym zaciszu. Takie zabiegi są jak najbardziej wskazane - szczególnie, jeżeli nadmiernie przejmujemy się niesfornymi kosmykami. Zamiast standardowej prostownicy, zawsze zdrowiej jest korzystać z kuracji keratynowej.

Ja taką prostownicę kupiłam już bardzo dawno (kiedy jeszcze nie były one wcale takie modne) i w zasadzie z każdym kolejnym tygodniem zauważałam poprawę. Moje włosy wciąż wyglądały perfekcyjnie, a do tego nie niszczyły się tak, jak dotychczas. W miarę jak zainteresowałam się tematem nieco bardziej, zaczęłam poszukiwać idealnych produktów, które jeszcze bardziej zwiększą skuteczność domowych zabiegów. Prostowanie keratynowe nie polega bowiem tylko i wyłącznie na kreowaniu wymarzonych fryzur bez sięgania po "niezdrową" prostownicę, ale jest również świetnym sposobem na wzmocnienie struktury włosa czy ogólnej poprawy kondycji włosów. 

Zapomnij o prostowaniu włosów! Zestaw do keratynowego prostowania włosów "Encanto do Brasil" - recenzja
Zapomnij o prostowaniu włosów! Zestaw do keratynowego prostowania włosów "Encanto do Brasil" - opinie

Zestaw Encanto do Brasil Keratin Treatment służy przede wszystkim do bezpiecznego przeprowadzania tego typu zabiegów bez konieczności wychodzenia z domu. Efekt prostych, gładkich, odżywionych i lśniących włosów utrzymuje się miesiącami. Produkt oczywiście zawiera w sobie keratynę. Keratyna wprasowywana we włosy, odbudowuje je, nie naruszając przy tym mostków odpowiadających za ich sprężystość i odporność na uszkodzenia.

Zabieg jest banalnie prosty i wykonujemy go dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnego prostowania. Z tą różnicą, że powinniśmy zwracać uwagę, by dokładnie zaopiekować się każdym pasmem włosów.
Najpierw myjemy włosy szamponem Encanto Claryfying Shampoo, by usunąć zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, a następnie je osuszamy. Encanto Straightening Treatment wyciskamy do miseczki, włosy dzielimy na bardzo małe partie i smarkujemy preparatem (np. za pomocą pędzelka). Po kwadransie suszymy i prostujemy włosy. Po kolejnych 30 minutach myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę Encanto Post-Treatment Conditioner, spłukujemy i przejeżdżamy kilkukrotnie prostownicą.

To możliwie najbardziej skrócona wersja. Zabieg wydaje się dość skomplikowany i nużący, ale zapewniam, że wart jest "zachodu", bowiem efekty są rewelacyjne i naprawdę długotrwałe. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie mogły dotychczas wyjść z domu bez prostowania włosów - ten preparat pozwoli Wam zapomnieć o jakimkolwiek prostowaniu. Chyba warto, prawda?

I tak, zabieg możecie wykonywać zwykłą prostownicą - nie potrzebujecie do tego prostownicy keratynowej.

Komentarze