Przejdź do głównej zawartości

Co to jest opalanie natryskowe? Podstawowe informacje + zdjęcia przed i po

Jako, że opalanie natryskowe to coraz bardziej popularny temat, jednakże przy okazji również taki, o którym każda kobieta słyszała, a nie każda próbowała, to postanowiłam o nim opowiedzieć. Z góry ostrzegam, że wpis będzie wyczerpujący - głównie z tego względu, że sama od jakiegoś czasu korzystam z opalania natryskowego i jestem bardzo zadowolona z efektów.

Jestem zagorzałą miłośniczką słońca - uwielbiam być opalona, aczkolwiek samo opalanie sprawia mi ogromną frajdę. Nie ma nic lepszego niż rozłożyć się na kocyku i spędzić w ten sposób kilka długich godzin. Zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie nie jest tak do końca bezpieczne dla skóry i organizmu, dlatego bardzo dokładnie smaruję się kremami z filtrem. Nie zapominam również o blokerze na twarz. Kiedy mogę, to opalam się naturalnym sposobem, ale nasz klimat nie pozwala na tego typu rozrywki przez cały rok - ciężko wypracowana opalenizna bardzo szybko znika. Ponure miesiące sprawiają, że efekt stopniowo przestaje być widoczny. Z pomocą przychodzą tutaj solaria. Przez wiele lat bardzo często chodziłam do solarium, ale nie oszukujmy się - szkoda na to czasu i zdrowia. Kolejnym minusem jest fakt, że należy do niego chodzić regularnie i przez dłuższy czas. Inaczej efekty są po prostu znikome, a konsekwencje niezbyt przyjemnie. Po latach Twoja skóra wygląda o 10 lat starzej niż w rzeczywistości - to ewidentnie frustrujące. Warto również pamiętać, że z solarium naprawdę nietrudno przesadzić, co kończy się dreszczami, poparzeniami czy nawet omdleniem, z którym też już miałam do czynienia.

Co to jest opalanie natryskowe? Podstawowe informacje + zdjęcia przed i po

Co to jest opalanie natryskowe? Podstawowe informacje + zdjęcia przed i po

Wiele kobiet korzysta z samoopalaczy - są też takie, które nie powodują zacieków, plan i przebarwień, ale osobiście uważam, że nie warto ryzykować wtopą i marnować na nie czasu. Kremy brązujące są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i sama jestem zadowolona z tego jak działają, niestety efekty są zbyt delikatne, by w pełni mnie usatysfakcjonować. Ale do rzeczy.

Co to jest opalanie natryskowe?

To przede wszystkim idealna opcja dla kobiet, które zamieszkują kraje, w których nie ma całorocznego dostępu do słońca np. Polskę. Opalanie natryskowe ma ten plus, że nie niszczy skóry i nie wpływa negatywnie na zdrowie organizmu czy kondycję naszej skóry. Nie musisz nakładać na siebie żadnych produktów o wątpliwym składzie, dlatego nie ryzykujesz skutkami niepożądanymi. Opalanie natryskowe jest wciąż dość mało popularne - szczególnie w mniejszych miastach. Nie jest jeszcze zabiegiem na tyle mainstreamowym, by każda kobieta z niego korzystała. W modzie wciąż pozostają zwykłe solaria, a szkoda, bo osobiście nie wyobrażam już sobie bez niego życia. Opalenizna po takim zabiegu prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Samo opalanie natryskowe polega na rozpylaniu na powierzchni całego ciała specjalnego kosmetyku samoopalającego w postaci mgiełki tworzonej za pomocą specjalnego i przeznaczonego do tego celu urządzenia. Nie pojawiają się żadne przebarwienia czy niepożądane plamy na skórze, ponieważ preparat rozprowadzany jest stopniowo - warstwa po warstwie. Kolor jest naprawdę boski, a efekty widoczne natychmiastowo, ponieważ samoopalacz zawiera w sobie kolor wstępny. To właśnie za jego sprawą unikamy plam i zacieków. W tym samym momencie substancja na naszej skórze stopniowo zaczyna działać i w nią wnikać - kolor rzeczywisty, czyli ten prawdziwy i ostateczny utrwala się 24 godziny od zabiegu. Po upływie doby możemy cieszyć się piękną opalenizną - zabieg polecam wszystkim, bez względu na wiek czy płeć.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Jeżeli korzystasz z różnego rodzaju zabiegów inwazyjnych np. z mikrodermabrazji, to powinnaś odczekać minimum dwa tygodnie, zanim skorzystasz z opalania natryskowego. W zasadzie przeciwwskazania są takie, jak w przypadku tradycyjnego opalania. Depilować się możesz mniej więcej do 24 godzin wcześniej - w ten sposób unikniesz niechcianych podrażnień i wyprysków. Mniej więcej na tydzień powinnaś również zaprzestać używania samoopalaczy i podobnych kosmetyków, a przed samym zabiegiem dobrze jest wykonać peeling całego ciała. Nie nakładamy balsamów, kremów i tym podobnych, ponieważ może to trudnić "przyklejanie się" samoopalacza do skóry.

Jak przebiega opalanie natryskowe?

Sam zabieg opalania natryskowego nie jest skomplikowany. Przeprowadza się go zazwyczaj w stringach - możecie zabrać swoje własne lub użyć przeznaczonych do tego celu jednorazówek. Jeżeli nagość jest dla Was problemem, to oczywiście możecie założyć bikini, biustonosz i tak dalej - to Wy decydujecie, w jakich miejscach chciałybyście się opalić. Na miejscu otrzymujecie samoprzylepne "ochraniacze" do stóp, a potem już tylko wchodzicie do namiotu. To właśnie tam aplikowany zostanie Wam zaaplikowany balsam ochronny na całe ciało - na dłonie, kolana, łokcie i stopy - wszystko po to, by uniknąć niepożądanych zacieków i plam, które mogłyby się pojawić po opalaniu natryskowym, gdyby te powierzchnie nie zostały uprzednio zabezpieczone. To w zasadzie tyle. Po chwili rozpoczyna się zabieg opalania natryskowego, który polega na rozpylaniu samoopalacza równomiernie na całe ciało. Cały proces jest naprawdę błyskawiczny i trwa on łącznie około 10 minut, choć zdarza się, że ten czas wydłuża się do kwadransa.

Czy opalanie natryskowe brudzi ubrania?

Niestety, ale opalanie natryskowe brudzi ubrania, jednakże plus jest taki, że te ślady bardzo łatwo można usunąć. Wystarczy wyprać ubrania (nawet w 30 stopniach), by pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Warto zabrać ze sobą coś ciemnego i luźnego - tak, by mieć pewność, że kolor wstępny uzyskany po zabiegu nie zostanie z Was zdarty, zanim zdąży się utrwalić. Po kilku dniach ten problem całkowicie znika, a preparat przestaje brudzić, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli bierzesz ślub, to warto skorzystać z opalania natryskowego z kilkudniowym wyprzedzeniem, choć tak naprawdę nieco przybrudzona suknia i tak nie powinna stanowić problemu - nikt nie będzie Ci pod nią zaglądał. No, prawie nikt.

Opalanie natryskowe - na jak długo wystarcza? Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt opalania natryskowego utrzymuje się na skórze około dwóch tygodni - zdarza się, że opalenizna schodzi nieco szybciej, ale to wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania. Wiele kobiet bagatelizuje złotą zasadę i balsamuje się tuż przed zabiegiem lub nie dba o odpowiednie oczyszczenie skóry przed jego wykonaniem. Warto odpowiednio przygotować skórę i nie zapominać o nawilżeniu jej po opalaniu. Wpływ na trwałość opalania natryskowego mają również warunki pogodowe i atmosferyczne - im częściej się pocisz, tym efekt szybciej ustępuje. Nie martwcie się - zabieg ten jest dosyć trwały i nic nie spływa po Was od razu i bez powodu.

Koszt i bezpieczeństwo zabiegu opalania natryskowego

Wiele osób pyta mnie o to, ile kosztuje opalanie natryskowe - również i w tej kwestii postanowiłam się wypowiedzieć. Rozbieżność cen jest naprawdę duża i wszystko zależy od miasta. Pojedynczy zabieg kosztuje od 60 do 200zł, aczkolwiek weźcie pod uwagę fakt, że efekt takiego opalania jest natychmiastowy.

Jeżeli chodzi o jego bezpieczeństwo, to opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Nie naświetlamy się niczym, więc bez obaw możemy się mu poddawać nawet będąc w ciąży - nie jest ono w żaden sposób inwazyjne ani szkodliwe. Jedynym przeciwwskazaniem będą w tym wypadku świeże tatuaże, alergia i poważniejsze problemy skórne, które uprzednio należy zwalczyć. 

Opalanie natryskowe a tatuaże

Świeży tatuaż, wszelkie zadrapania czy rany nie powinny mieć kontaktu z preparatem do opalania. Natomiast starsze tatuaże można jak najbardziej opalać. Zresztą sama mam kilka tatuaży i każdy z nich wygląda świetnie z opalenizną (opalanie natryskowe ich nie zakrywa).

Opalanie natryskowe - efekty przed i po (before and after) - zdjęcia:

Opalanie natryskowe - efekty przed i po (before and after)

Najlepsza część mojego wpisu o opalaniu natryskowym, czyli to, na co prawdopodobnie czekałyście najbardziej - efekty. Poniższe zdjęcia bardzo dokładnie prezentują efekty, jakie daje opalanie natryskowe. Pierwsze zdjęcie wykonane zostało przed zabiegiem, drugie po. Myślę, że w rzeczywistości prezentuje się to jeszcze lepiej - sądzę, że będziecie zachwycone!

Opalanie natryskowe a tatuaże i ważne uroczystości np. ślub

Jak już wspominałam - zanim zdecydujesz się na opalanie natryskowe, musisz zadbać o to, by Twoja skóra była w nienaruszonym stanie. Nie możesz iść na taki zabieg tuż po mikrodermabrazji lub zrobieniu sobie tatuażu. Musisz odczekać. Jeżeli przed Tobą jakaś ważna uroczystość np. przyjęcie czy ślub, to pamiętaj, by z opalania natryskowego skorzystać minimum 1-3 dni przed - będziesz mieć gwarancję, że Twoja opalenizna będzie prezentować się możliwie najbardziej korzystnie, a Ty zachwycisz pozostałych pięknym kolorem skóry.

Podsumowanie

Wszystko o opalaniu natryskowym - efekty, zdjęcia przed i po

Podsumowanie wpisu będzie krótkie. Na samym początku chciałabym wymienić jego niewątpliwe plusy - zaliczę do nich bezpieczeństwo zabiegu i natychmiastowe, zachwycające efekty. Takie opalanie jest nie tylko bezpieczne dla zdrowia. Bywa, że nie możemy skorzystać z solarium albo nie mamy dostępu do słońca np. w okresie zimowym - wtedy jest ono najlepszą z możliwych opcji. Błyskawiczny efekt jest również dużym plusem, kiedy jesteśmy przed jakąś nieoczekiwaną, ważną uroczystością i nie mamy czasu na pozyskiwanie tradycyjnej opalenizny.

Polecałabym go przede wszystkim w tych dwóch przypadkach, a już na pewno zachęcam, by wypróbować taką formę opalania. Moje znajome również podchodziły do niego sceptycznie, dopóki nie zobaczyły efektów na własnej skórze - naprawdę nie da się nimi rozczarować.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, to kierujcie je do mnie w komentarzach - chętnie opowiem o opalaniu natryskowym nieco więcej, choć wydaje mi się, że wyczerpałam temat.

Komentarze