> Propolis, środek na wszystko - zastosowanie i cena. Czy warto kupić? Przejdź do głównej zawartości

Propolis, środek na wszystko - zastosowanie i cena. Czy warto kupić?


Dzisiaj trochę o urodzie i zdrowiu. Propolis, czyli kit pszczeli jest niewątpliwie prawdziwym błogosławieństwem, z którego powinniśmy korzystać zdecydowanie częściej niż w rzeczywistości korzystamy. Może mieć postać nalewki, maści lub tabletek - ilość produktów propolisowych jest naprawdę ogromna. Znalazł szerokie zastosowanie, nie tylko w medycynie - jeżeli szukasz cudownego specyfiku na wszystko, dobrze trafiłaś!

Propolis, zastosowanie i cena. Czy warto kupić?

Propolis - lek na wszystkie dolegliwości? Jakie są opinie?

Propolis - lek na wszystkie dolegliwości?

Zastosowanie

- Działa przeciwdrobnoustrojowo - radzi sobie z różnego rodzaju drożdżakami, infekcjami i wirusami.

- Leczy choroby gardła i krtani - również te przewlekłe. Stosuje się go przy wszelakich chorobach dróg oddechowych.

- Działa regeneracyjnie na skórę - ułatwia/przyspiesza gojenie i bliznowacenie ran, regenerację skóry, ale również tkanki chrzęstnej i kostnej. Stwierdzono, że w przypadku operacji, przyśpieszył gojenie w 98% przypadków.

- Wspomaga leczenie chorób skóry - radzi sobie nie tylko ze stanami zapalnymi, ale również z łupieżem, łuszczycą czy grzybicą.

- Zwiększa odporność - na wirusy i bakterie. Jest bardzo często podawany wraz ze szczepionkami. Znamy działanie miodu, aczkolwiek propolis działa zdecydowanie pod tym względem efektywniej.

- Wątroba - obniża cholesterol, ale też pomaga w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby. Ma również działanie ochronne i osłonowe.

- Nowotwory - propolis nie tyle leczy, co zapobiega przekształcaniu się procesów tworzenia nowotworu w typowy nowotwór. Hamuje rozwój m.in. czerniaka złośliwego, raka jelita grubego, raka płuc, nowotworów głowy i szyi, a także raka piersi.

Cena i efekty uboczne

50 gram propolisu kosztuje około 12zł. Stanowi jeden z najtańszych surowców, ponieważ łatwo go pozyskiwać, jednakże jego właściwości i skuteczność są niewyobrażalne. Powyższe zastosowania kitu pszczelego nie są hipotezami - zestawiłam właściwości oparte i poparte badaniami lekarskimi i... w większości tych podpunktów efektywność wynosi od 90% w górę. Czy warto zatem stosować propolis? Oczywiście, że tak, ponieważ zawsze mamy "prawie pewność", że będzie skutecznym rozwiązaniem naszego problemu.

Warto wspomnieć o efektach ubocznych. Propolis jest środkiem niemal całkowicie bezpiecznym - nic nam nie grozi, nie da się go również przedawkować, ale... jak każdy produkt pochodzenia zwierzęcego ma jedną wadę - możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Wystarczy rozsmarować odrobinę propolisu np. na ręku, by przekonać się czy nie jesteśmy przypadkiem uczuleni. 

Dodatkowym "efektem ubocznym" będzie barwienie np. ubrań. Propolis ma to do siebie, że brudzi na żółtawy kolor - o ile nie są to tabletki, którymi niczego nie przemywamy. Warto zachować ostrożność, bo bez problemu schodzi chyba jedynie ze skóry. Ubrania możemy wyczyścić spirytusem, aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne.

Gdzie kupić?

Preparaty i produkty propolisowe bez problemu znajdziesz w wielu miejscach -  również w sklepach i w aptekach. Jeżeli jednak szukasz czegoś konkretnego, to zdecydowanie lepiej porozglądać się w sieci. Wszystkie produkty z propolisu w najlepszych cenach znajdziesz TUTAJ.

Nalewka z propolisu

Propolis należy w pierwszej kolejności pokroić na kawałeczki, zetrzeć lub rozdrobnić w każdy inny sposób. Całość zalewamy spirytusem i przegotowaną, letnią wodą w stosunku niemalże 2:1, czyli powiedzmy 350ml spirytusu i 150ml wody. Pamiętamy, by codziennie potrząsać słojem. Po dwóch tygodniach całość przecedzamy np. przez gazę i odstawiamy na kolejne dwa tygodnie. Przecedzamy po raz kolejny i nalewka gotowa. Osad możemy wykorzystać do przemywania ran, wyprysków i zmian skórnych.

Nalewka sprawdzi się przy bólu zęba, zapaleniu dziąseł, anginie, zapaleniu gardła, grzybicy stóp, trudno gojących się ranach, jako inhalacja na katar, w leczeniu przeziębienia, grypy, różnego rodzaju infekcji, nieżycie i bólu żołądka, przy wrzodach, w leczeniu nadciśnienia i większości stanów zapalnych.

Podsumowanie

Jeżeli trafiam na specyfik, który pomaga praktycznie na wszystko (przeważnie dużo skuteczniej niż różnego rodzaju tabletki i maści dostępne w aptekach), jest to udokumentowane i potwierdzone przez lekarzy, a przy tym mogę go bez problemu nabyć za grosze, to dlaczego miałabym nie spróbować?

Do takich wniosków doszłam jakiś czas temu. Propolis bardzo mi pomógł, choć stosowałam go głównie na problemy skórne, to jestem skłonna uwierzyć, że w pozostałych przypadkach badania również mówią prawdę. Dlaczego tak mało się mówi o propolisie? Nie mam pojęcia. Pomyślałam, że warto o nim napisać - być może jest to rzecz cudowniejsza niż olej rycynowy czy olejek lawendowy - niewiele kobiet ma świadomość jego działania.

W moim przypadku była to ostatnia deska ratunku. Nic nie pomagało, więc postanowiłam poczytać o środkach na bazie naturalnych substancji, przeczytałam o propolisie, a potem zapoznałam się ze świetnymi opiniami na jego temat. Wcześniej stosowałam różnego rodzaju maści i tabletki - również takie, które otrzymałam "na receptę" od lekarza rodzinnego czy dermatologa. Nic nie skutkowało.

Jeżeli cierpisz na którąś z powyższych przypadłości i szukasz ratunku, to bardzo polecam Ci spróbować. Efekty działania propolisu nie są natychmiastowe, ale - wydaje mi się - niepodważalne.

Jeżeli uważasz ten wpis za pomocny, udostępnij - być może komuś tym pomożesz!


Komentarze

Prześlij komentarz