Przejdź do głównej zawartości

Jak zrobić paznokcie żelowe? Paznokcie żelowe krok po kroku


Paznokcie żelowe - niezależnie od tego czy mamy na myśli długie, krótkie, błyszczące czy matowe - prezentują się na dłoniach o niebo lepiej niż zwykły lakier. Zrobienie paznokci żelowych w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bardzo często wiąże się ze sporym wydatkiem. Nie jest to zabieg na tyle trwały, byśmy chętnie trwoniły na niego pieniądze w nieskończoność. Coraz więcej kobiet sięga po domowy sprzęt, który działa w podobny sposób - efekt jest bardzo podobny.

Przeważnie odrobiny wprawy wystarcza, by zrobić paznokcie żelowe - nie potrzebujesz do tego żadnych kursów, bo sprawa jest naprawdę prosta. Nie zrażaj się, jeżeli pierwsze efekty nie będą wystarczająco dobre, poćwicz i nie bój się próbować, bo praktyka czyni mistrza.

No dobrze - masz już zestaw, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Miałam podobny dylemat. Postaram się w kilku krokach wyjaśnić, na czym to polega i udowodnić, że bez problemu z robieniem paznokci żelowych możesz sobie poradzić sama - nawet nie posiadając zbyt dużych zdolności manualnych.

Jak zrobić paznokcie żelowe? Paznokcie żelowe krok po kroku

Jak zrobić paznokcie żelowe w 5 krokach?

Pierwsza sprawa - powinnaś korzystać z produktów sprawdzonej firmy. Istnieje szansa, że kiepskie produkty mogą stanowić przyczynę Twoich ewentualnych niepowodzeń - będziesz się wtedy zastanawiać czy przypadkiem nie popełniasz błędów. W wielu przypadkach to właśnie słabej jakości produkty są winowajcą. Polecam Semilac i Neo Nail, bo innych marek nie miałam okazji testować, a te sprawdzają się w 100%.

Jeżeli już zaopatrzyłaś się w lampę UV, lakiery, pilniki, pędzelek, cleaner, klej i żel do paznokci, a także płyn dezynfekujący, to możesz przystąpić do zabiegu.

Jak zrobić paznokcie żelowe w 5 krokach?

1. Starannie obetnij paznokcie, wypielęgnuj skórki i nadaj im odpowiedni kształt
2. Nałóż bazę i utwardź ją przy użyciu lampy (Około 50-60 sekund pod lampą ledową i około 3 minut pod lampą UV)
3. Nałóż żel i wybrany kolor lakieru - warstwy lakieru mogą być dwie. Ważne, byś za każdym razem używała lampy do utwardzenia
4. Nałóż bazę końcową i utwardź raz jeszcze
5. Przemyj warstwę depresyjną cleanerem i nawilż skórki

To może Cię zainteresować!
Komentarze

  1. A mam jakiś czas przerwę od hybryd bo moje paznokcie były bardzo zmęczone.. beqbeautylilly87.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz