> Program partnerski Ceneo - Jak zacząć? Poradnik krok po kroku Przejdź do głównej zawartości

Program partnerski Ceneo - Jak zacząć? Poradnik krok po kroku

Jeżeli już zarejestrowałaś się w programie partnerskim Ceneo, to najtrudniejszy etap za Tobą. W pierwszej kolejności zaloguj się do panelu programu partnerskiego (pp.ceneo.pl) i w zakładce "Twoje strony" dodaj adres swojego bloga. Jak to zrobisz, to musisz poczekać na weryfikację - najczęściej po kilku godzinach strona zostaje zweryfikowana i tym samym możesz zacząć zarabiać.

Co do weryfikacji - nie jestem pewna czy nadal funkcjonuje to w ten sam sposób, co kiedyś, więc możliwe, że już nie trzeba czekać i blogi aktywne są zaraz po dodaniu do panelu.

Wchodząc w zakładkę "Nowa kreacja" masz do wyboru: banner reklamowy, link tekstowy, rotator i wyszukiwarkę. Możesz zarabiać w dowolny sposób. Bannery reklamowe są różnych wielkości i możesz je dowolnie konfigurować np. tak, by wyświetlały reklamy w oparciu o tematykę Twojego bloga lub manualnie wybrać kategorię, która Ci odpowiada. Wyglądają dokładnie tak samo, jak reklamy z Google Adsense.

 Program partnerski Ceneo - poradnik krok po kroku

Druga opcja to linki, czyli to, co lubię najbardziej - nie rzucają się w oczy, wzbogacają moje wpisy i dają moim czytelnikom możliwość dokonania zakupu zaraz po przeczytaniu mojego posta. Linki sprawdzają się świetnie w przypadku różnego rodzaju recenzji albo przy prowadzeniu bloga modowego. Jest to oszczędność czasu dla osób zainteresowanych zakupami online, które często wyszukują mojego bloga właśnie w taki sposób.

Rotator to nic innego jak różne bannery, które zmieniają się w sposób automatyczny. Wyszukiwarka to po prostu wyszukiwarka produktów - użytkownicy mogą w łatwy sposób wyszukać na Ceneo dowolny produkt z poziomu Twojego bloga.

Ale do rzeczy.

Program partnerski Ceneo - Jak zacząć? Poradnik krok po kroku
Program partnerski Ceneo - Jak zacząć? Zarabiaj na blogu!

Jeżeli już zdecydowałaś się np. na link tekstowy, to w polu "Nazwa kreacji" wpisujesz dowolną nazwę, wybierasz "link do strony kategorii" lub "link do strony produktu". Wchodzisz na Ceneo, klikasz na interesujący Cię produkt, wklejasz jego adres w polu "Docelowy adres url" i klikasz "Generuj link".

W polu "wygenerowany link" pojawi się odnośnik, który możesz skopiować i wstawić do swojego wpisu. Możesz np. wygenerować link tekstowy do modnej kurtki damskiej, a następnie wkleić go do posta o kurtkach na zimę.

Nie ma w tym żadnej filozofii i szczerze mówiąc - ten wpis sprawia, że wydaje się to trudne.
Dla ułatwienia wypunktuję Wam najważniejsze rzeczy:

1. Rejestrujesz się w programie partnerskim Ceneo
2. Dodajesz adres bloga w zakładce "Twoje strony" na pp.ceneo.pl
3. Klikasz "nowa kreacja", wklejasz link do produktu ze strony Ceneo i generujesz link
4. Link wklejasz do swoich postów
5. Zarabiasz na swoim blogu - Twoje saldo jest zawsze dostępne w panelu programu partnerskiego

Ewentualnie korzystasz z bannerów reklamowych i nie tracisz czasu na generowanie linków - pamiętaj jednak, że linki we wpisach maksymalizują Twoje zarobki. Niektórzy czytelnicy nie klikają w reklamy na blogu, ale ubrania chętnie obejrzą, więc te linki we wpisach cieszą się naprawdę sporym powodzeniem.

Będę wdzięczna, jeżeli polecisz mój wpis swoim znajomym!

To może Cię zainteresować:
Jak zarabiać na blogu? Program partnerski Ceneo.pl - zarobki większe niż w AdSense?!

Komentarze