> Modne krótkie fryzury damskie - jak się strzyc? Czym się sugerować? Przejdź do głównej zawartości

Modne krótkie fryzury damskie - jak się strzyc? Czym się sugerować?


W 2019 roku krótkie fryzury damskie wróciły do łask i najprawdopodobniej ten trend utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych sezonów. Różnego rodzaju magazyny coraz częściej promują modne krótkie fryzury i coraz więcej stylizacji bazuje na takich właśnie uczesaniach. Jakie są ich największe zalety?

Przede wszystkim wygoda. Żyjemy coraz szybciej, dlatego nie mamy za wiele czasu na pielęgnację czy układanie włosów. Krótkie fryzury damskie rozwiązują problem, z jakim boryka się większość kobiet. Jesteśmy zapracowane i zabiegane. Bywa, że naprawdę ciężko o chwilę wolnego.

Modne krótkie fryzury damskie - jak się strzyc? Czym się sugerować?

Modne krótkie fryzury damskie do różnych typów włosów

Jeśli jednak myślicie, że takie uczesania są idealne dla wszystkich, to muszę Was rozczarować. W krótkich włosach najlepiej wyglądają kobiety o drobnej posturze i owalnym lub trójkątnym kształcie twarzy. Takie uczesanie nie musi być wcale staromodne - wiem, że część z Was obawia się tego stereotypu. Na szczęście dobry fryzjer jest w stanie uczynić krótką fryzurę naprawdę efektowną i nowoczesną - taka, która kojarzyć się będzie z kobietą biznesu, nie ze starszą Panią.

Krótkie fryzury damskie - na co zwracać uwagę?

Wszystko zależy od struktury włosa. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów, to wycieniowanie w okolicach linii uszu sprawi, że będą one sprawiały wrażenie grubszych i mocniejszych. Jest to bardzo skuteczny zabieg, który potrafi czynić cuda. Pamiętaj, że objętość swoich włosów możesz również zwiększyć optycznie za pomocą suszenia - wystarczy, że będziesz je suszyć pod włos. To takie proste, prawda? 

Sztywne czy falowane włosy również potrafią sprawiać problemy, ale i na to mamy radę. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do falowania, to powinnaś pokusić się o mocno wycieniowaną na bokach krótką fryzurę - czubek głowy warto zostawić dłuższy - będziesz prezentować się zdecydowanie lepiej. Podobnie postępuj w przypadku sztywnych włosów - tutaj możesz się zdecydować na odrobinę fantazji i zafundować sobie postrzępioną fryzurę (która wcale nie musi być nieelegancka). Jeśli chodzi o włosy kręcone, to zasada jest prosta - im krótsza fryzura, tym lepiej będą się one układać. 

To w zasadzie wszystko. W kolejnych postach postaram się pokazać i opisać kilka najmodniejszych w tym sezonie krótkich fryzur damskich. Chciałabym, by ten post był niejako wprowadzeniem i poradnikiem dla każdej kobiety, która obawia się krótkich fryzur ze względu na swoje włosy. Uwierzcie - prezentują się one fantastycznie w każdym z powyższych przypadków. Największym problemem jest wybranie fryzury odpowiedniej dla siebie - tym powinien zająć się fryzjer, aczkolwiek przed strzyżeniem warto zaczerpnąć odrobiny wiedzy i zasugerować mu właściwe rozwiązanie.

Komentarze