Przejdź do głównej zawartości

22 pomysły na udany biznes modowy w 2020 roku

22 pomysły na udany biznes modowy w 2020 roku

Pewnie wielu z Was myśli o biznesie modowym. Chcielibyście spróbować swoich sił, ale tak naprawdę nie wiecie od czego zacząć, bo brakuje Wam inspiracji. Skoro tu jesteś, to prawdopodobnie nie masz pomysłu na spieniężenie swojej pasji albo wręcz przeciwnie - masz pomysł, ale nie wiesz czy okaże się on wystarczająco dochodowy, by zająć się nim "na pełen etat". Jeżeli jesteś osobą na tyle odważną i ambitną, że chcesz w końcu powiedzieć sobie "dość" i rzucić nudną pracę, to dobrze trafiłaś! Oto lista najbardziej sensownych i zarazem najbardziej dochodowych zajęć związanych  modą - 22 pomysły na udany biznes modowy w 2020 roku! Jak zacząć biznes modowy bez wkładu finansowego czy reklamy? Da się! Zobacz jakie to proste!

22 pomysły na udany biznes modowy, który możesz zacząć od zaraz w 2020 roku!

Zostań blogerką modową!

Do tego biznesu chyba nie muszę nikogo przekonywać. To jeden z najlepszych pomysłów - wymaga jedynie ciężkiej pracy, konsekwencji i wytrwałości. Zaczynając przygodę z blogowaniem, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Twój blog powinien zawierać w tytule i opisie słowa kluczowe, przez które odwiedzający mają trafiać właśnie do Ciebie. Powinnaś tworzyć unikalną treść, nie kopiować cudzych postów, a także wiedzieć "co w trawie piszczy" - nie możesz pozostawać w tyle, jeżeli chodzi o trendy. Pisz dużo poradników, które mogą okazać się pomocne dla innych. Zadaj sobie pytanie - jakich rad ja sama potrzebowałam? Musisz zgłębić te zagadnienia i odpowiednio wykorzystać tę wiedzę. Co ciekawe - większość blogerów modowych zyskuje popularność dzięki tworzeniu treści, które są unikalne, ale i takich, które wyczerpują temat. Główną przyczyną niepowodzeń jest przeważnie brak konsekwencji. Nie od razu zarobisz, nie od razu znajdziesz czytelników. Ważne jest to, byś pisała regularnie i do skutku. Ludzie zawsze trafią na bloga - za miesiąc, za pół roku, za rok - bądź wytrwała! Najpopularniejsze blogerki modowe w Polsce zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych tygodniowo. Chyba warto?

Zostań influencerką!

O tym jak popularne obecnie są media społecznościowe nie muszę wspominać. Całe nasze życie obraca się wokół Instagrama czy Facebooka. Bardzo popularne stają się różnego rodzaju kampanie marketingowe. Najłatwiej zarobić na Instagramie, więc polecam Ci zacząć właśnie od tego portalu. Publikuj spójne treści, o podobnej kolorystyce - niech ludzie odnoszą wrażenie, że wszystko do siebie pasuje. By spopularyzować swój profil skorzystaj z pomocy takich, które oferują darmową promocję u siebie. Możesz również wymieniać się oznaczeniami z innymi influencerami. Kiedy już zdobędziesz pierwszych 5000 followersów, zarejestruj się na jednej z platform umożliwiających współpracę z markami. Najpopularniejsi polscy influencerzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy za jedno zdjęcie z lokowaniem produktu - warto? Wydaje mi się, że tak. Tym bardziej, że po przekroczeniu magicznej liczby 10000 followersów następuje zwykle efekt kuli śniegowej i konto "rośnie" samo. Jestem przekonana, że jest to jeden z lepszych pomysłów na biznes modowy w 2020 roku! 

Zostań modelką!

Jeżeli jesteś fotogeniczna, to może warto pomyśleć o zostaniu modelką modową? Obecnie to nie takie trudne, ponieważ wiele sklepów internetowych, a także firm zajmujących się sprzedażą ubrań szuka modelek, które użyczą swojego wizerunku, by pokazać swój produkt "na kimś". Tego typu zdjęcia możecie znaleźć w internetowych wersjach sklepów niemalże wszystkich marek odzieżowych.

Zostań testerką!

Pomysły na udany biznes modowy mogą być różne - jednym z nich jest testowanie produktów. O ile trudniej o to w branży typowo modowej, o tyle łatwo np. o testowanie produktów z nią powiązanych. W internecie znajdziesz strony i kampanie, które będą Ci pod tym względem odpowiadać. W zmian za testowanie produktów (np. kosmetyków), które dopiero wchodzą na rynek, otrzymasz te produkty za darmo. Firmy równie często oferują wynagrodzenie pieniężne - nie musisz mieć popularnego bloga modowego czy profili w mediach społecznościowych. Często wystarczy recenzja i dokumentacja, która umożliwi markom wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Otwórz sklep stacjonarny!

Sklep stacjonarny to biznes modowy, który wymaga drobnego wkładu finansowego. Pamiętaj jednak, że pieniądze na start możesz pożyczyć od znajomych, wziąć kredyt i dofinansowanie. Wielu nowych przedsiębiorców korzysta również z możliwości pozyskania towaru za darmo - hurtownie dostarczają nam np. ubrania, a My te zobowiązania regulujemy dopiero później, jak już wyprzedamy towar. Dobrym rozwiązaniem jest też franczyza - nie musimy aż tak bardzo martwić się o kwestie techniczne, ponieważ tym w dużej mierze zajmuje się firma, z którą współpracujemy. 

Otwórz sklep internetowy!

W dobie internetu bardzo łatwo o internetowy sklep. Na początek wystarczy najtańszy serwer i darmowy skrypt. Robimy zdjęcia produktów, wrzucamy je na stronę sklepu, opisujemy i udostępniamy linki w social mediach - na efekty trzeba poczekać, ale przy dużej ilości produktów i linków prowadzących do naszego sklepu, pierwsi klienci znajdą się bardzo szybko. Możliwości zarobku są tutaj niemalże nieograniczone. Jeżeli interesuje Cię głównie moda damska, to może warto pomyśleć o zawężeniu grupy odbiorców i swój internetowy biznes modowy skupiać jedynie wokół kobiet?

A może aukcje internetowe?

Po co martwić się kwestiami technicznymi, skoro wiele rzeczy możemy sobie ułatwić np. korzystając z popularnych serwisów aukcyjnych. Takie serwisy odwiedzane są przez tysiące osób - jedyne, czego potrzebujesz, to opisać produkt tak, by klienci znajdowali Twoje ubrania, a nie czyjeś. To jeden z popularniejszych biznesów modowych w 2020 roku - czyli z pewnością prosty i dość korzystny.

...zagranicą?

Jeżeli już o aukcjach internetowych mowa, to przytoczę historię sukcesu, jaki moja koleżanka osiągnęła jakiś czas temu dzięki aukcjom w serwisach zagranicznych. Owa koleżanka zamawiała po tańszej cenie np. sto sztuk sukienek w hurtowni - wychodziło np. 20zł za sztukę. Wystawiała te sukienki w serwisach typu eBay po 50$. Klienci nie znali marki, więc godzili się na cenę. Druga sprawa to waluta - produkty w dolarach z reguły są droższe, więc nikogo nie dziwiło, że jakaś sukienka kosztuje 50$. Ogromny zysk, prawda?

Rób zdjęcia!

Kolejny kreatywny pomysł na biznes. W internecie znajdziesz serwisy, na których możesz sprzedawać swoje zdjęcia. Fotografie modowe mają naprawdę spore wzięcie. 

Rób zdjęcia innym!

Jeżeli posiadasz dobry aparat, to możliwości są praktycznie nieograniczone. Jeżeli nie interesuje Cię kariera modelki modowej, to może spróbuj sił jako fotograf? Taki biznes nie jest jeszcze zbyt popularny, ale - z tego, co widzę - w niedługim czasie na pewno będzie. Fotograf dla blogerów/influencerów to świetny pomysł - możesz robić sesje influencerom czy blogerom, którzy na pewno chętnie zapłacą. W końcu to tylko część "darmowych" pieniędzy, które sami dzięki Tobie zarobią.

Zostań ghostwriterką!

To świetny pomysł na biznes - ghostwriterzy poszukiwani są niemalże w każdej branży. Taka osoba pisze artykuły/teksty na dany temat, po czym zrzeka się do nich praw. W efekcie osoba zlecająca może bez problemu podpisać się pod nimi swoim nazwiskiem. Jeżeli prowadzenie bloga jest dla Ciebie zbyt trudne lub martwisz się, że czytelnicy nigdy na niego nie trafią - sprzedawaj artykuły i poradniki modowe innym blogerom. Wbrew pozorom to bardzo powszechne zjawisko - kiedy blog staje się biznesem, jedna osoba nie wystarcza, by odpowiednio często go aktualizować i pomnażać zyski. Może posada ghostwritera to zajęcie właśnie dla Ciebie?

Projektuj ubrania!

Kolejny świetny pomysł na udany biznes. Projektowanie ubrań to jedno z bardziej dochodowych zajęć. W większych miastach bardzo wielu projektantów prowadzi swój biznes. Nie potrzebujesz do tego wykształcenia, a jedynie kreatywności. Nie musisz być wcale sławna, by sprzedawać swoje ubrania. Wielu mało rozpoznawalnych projektantów z powodzeniem prowadzi swoje biznesy, a jedyne, co posiadają, to wolny pokój w mieszkaniu. W tym biznesie przyda Ci się odrobina kreatywności. Plus jest taki, że bycie projektantką wcale nie oznacza szycia czegokolwiek - projektuj, a całą resztę zlecaj szwalniom lub komuś, kto szyć potrafi. Ludzie wprost uwielbiają limitowane edycje WSZYSTKIEGO.

A może umiesz szyć?

Jeżeli praca projektantki nie jest dla Ciebie, nie masz do tego talentu czy wyobraźni, a potrafisz szyć lub chcesz się nauczyć - co jest dość proste, bo w internecie znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat - to może nawiąż współpracę z "drobnym" projektantem? Oczywiście ciężko o współpracę z popularnymi markami czy wielkimi przedsiębiorcami, ale zdarza się tak, że projektant, który prowadzi np. jednoosobową działalność, wypracowuje na tyle duże zyski, że i szwaczce się to opłaca. Jeżeli to czytasz, potrafisz szyć i dalej nie próbujesz, to może zdobądź się w końcu na odwagę - wystarczy wziąć do ręki telefon, podzwonić i zaoferować współpracę.

Załóż serwis internetowy!

Szukasz pomysłu na udany biznes modowy? Może załóż serwis? Część techniczną możesz zlecić lub - jeżeli nie masz pieniędzy - zajmij się tym sama. Wbrew pozorom to nie takie trudne. W internecie znajdziesz gotowe skrypty, które oferują np. rejestrację odwiedzających w serwisie i upload zdjęć na profil. Wykorzystaj to! Możesz stworzyć serwis, gdzie modelki będą wrzucać swoje zdjęcia tak, by nawiązać współpracę z agencjami. Możesz stworzyć portal umożliwiający im taki kontakt. Portal umożliwiający współpracę między modelkami i markami czy cokolwiek innego, co będzie pomocne osobom powiązanym z branżą modową - możliwości jest naprawdę wiele.

Własnoręcznie robiona biżuteria!

Kolejny świetny pomysł na biznes. Tworzenie biżuterii to nisza, która jest zdecydowanie na topie. W sieci znajdziesz mnóstwo komponentów - tzw. półproduktów, które umożliwią Ci stworzenie własnych świecidełek. Koraliki, rzemyki i tak dalej - kosztują grosze, natomiast biżuteria własnej roboty jest naprawdę w cenie. Jeżeli jesteś w stanie wykonać jakąś ozdobę samodzielnie - bez użycia półproduktów - to możesz liczyć na ogromne zyski. Nie posiadając bazy klientów, łatwiej sprzedać taką biżuterię niż coś bardziej kosztownego.

Zostań stylistką lub makijażystką!

Czasami wystarczy mieć do tego talent, czasami warto poprzeć talent odpowiednim kursem. Kursy najczęściej trwają od dwóch tygodni do miesiąca i kosztują 100-200zł. Możesz doradzać w kwestiach ubioru lub zająć się makijażem. Ta druga opcja to naprawdę prosty pomysł na dodatkowe źródło dochodu, a z czasem być może i stałe źródło utrzymania. Która z nas nie szukała nigdy na ostatnią chwilę kogoś, kto zająłby się naszym sylwestrowym makijażem? No właśnie. Ten pomysł na biznes modowy podsunęła mi przyjaciółka, która od jakiegoś czasu całkiem nieźle sobie w ten sposób dorabia.

Shoutouts!

 Czym jest shoutout? To oznaczenie czyjegoś profilu np. na Instagramie. Jest wiele takich profili, jednakże w niszy modowej ciągle jest pusto. Załóż profil typu "stylizacje" i oferuj innym reklamę. Ludzie bardzo chętnie przesyłają na takie profile swoje zdjęcia z prośbą o "wypromowanie". Co zyskasz? Popularny profil o spójnej tematyce. Nie będziesz musiała się martwić o treść i cykanie nowych fotek, więc nie będzie to wymagało od Ciebie czasu czy wysiłku. Z czasem możesz oferować płatną reklamę i naprawdę sporo zarabiać.

Programy partnerskie!

Spotkałaś się z tym, że ktoś notorycznie udostępnia na swojej tablicy aukcje internetowe? To dlatego, że takie serwisy oferują wynagrodzenie - w zamian za to, że ktoś wejdzie obejrzeć sukienkę, otrzymujemy wynagrodzenie. Jeżeli ktoś kupi dany produkt po wejściu na stronę sklepu poprzez nasz link, otrzymujemy wysokie prowizje (np. 65% zysku!). Czy warto? Oczywiście, że tak. Ile z Twoich koleżanek chętnie kliknie w taki link, by obejrzeć modną tej jesieni kurtkę? No właśnie. Mnóstwo! Dobry program partnerski to świetny pomysł na biznes!

Własne naszywki i nadruki!

Opisując 22 pomysły na udany biznes modowy w 2020 roku, nie brałam tego pod uwagę - pomysł pojawił się na poczekaniu. Naszywki i nadruki to dobry biznes. Możesz kupować gotowe naszywki i ozdabiać nimi ubrania. Możesz skorzystać ze stron oferujących własny nadruk i stworzyć w ten sposób nowe, dobre jakościowo produkty. Wiele takich stron oferuje ubrania bawełniane. Zwykły t-shirt możemy wzbogacić o chwytliwe motto, które czasami - metodą viralową - może stać się prawdziwym hitem! 

Sprzedaż kosmetyków!

Branża luźno powiązana z modą i jednocześnie bardzo niedoceniana. Pewnie myślisz sobie, że na Avonie czy Oriflame nie zarobisz - to błąd! Za tego typu sprzedaż otrzymujesz darmowe kosmetyki, a także prowizję. Osoby, którym taki biznes nie przynosi dochodów, zwykle w żaden sposób sobie nie pomagają. Wykorzystaj social media, bądź kreatywna, a ludzie na pewno będą kupować - i nie będą to jedynie bliscy znajomi. Może warto spróbować z bardziej niszową marką? Avonem zajmuje się każdy, ale o innych tego typu firmach nikt nie słyszy, choć są takie, co również oferują podobną współpracę.
Warto też pomyśleć o sprzedaży np. perfum, które możemy tanio kupić w większych ilościach. Spotkałaś się kiedyś z nalewanymi perfumami? Kupujesz np. litr takich perfum za 20zł. Jedyne, czego potrzebujesz, to flakoniki. Sprzedawaj swoje własne perfumy w pojemniczkach po 80ml - opracuj nazwę i zajmij się etykietami. Pomysł na biznes, jak znalazł! 

Rękodzieło - ciąg dalszy!

Jak już mowa o biżuterii własnej roboty, to może warto pójść tą drogą i znaleźć niszę, która wciąż pozostaje pusta? Może jesteś w stanie własnoręcznie wykonać coś prostego np. czapkę? To nie wydaje się aż takie trudne, a jednak nikt się tym nie zajmuje. Spotkałaś się z osobami, które sprzedawałyby własnoręcznie robione czapki lub kapelusze? No właśnie. Na pewno znajdziesz mnóstwo poradników, jak taki kapelusz stworzyć od zera. Kierując się swoim własnym gustem i tym, czego Tobie brakuje w większości czapek, możesz zrobić coś naprawdę oryginalnego - coś, czego dotąd brakowało również innym!

A może to olej i weź ślub?

Opisując 24 pomysły na udany biznes w 2020 roku, nie mogłabym pominąć niszy, którą wiele osób wymienia jako jedną z najbardziej dochodowych - taką, która w najbliższych latach zawojuje rynek. Branża ślubna. Dekoracje przyjęć ślubnych coraz częściej zlecamy firmom, które wszystkim zajmują się same - nie musimy się o nic martwić. Jeżeli myślisz, że nie ma to zbyt wiele wspólnego z modą, to grubo się mylisz - ostatnio takie osoby wynajmowane są również po to, by przygotowały odpowiednie stylizacje ślubne. Coraz więcej osób chce, by ich ślub wyglądał od początku do końca tak, jak sobie tego życzą. W związku z tym bardzo często takie przyjęcia muszą wyglądać spójnie. Sukienki muszą pasować do dekoracji sali, zatem nierzadko zleca się również... dobór stylizacji np. dla druhen. Absurdalne, prawda? Niekoniecznie. W zeszłym roku moja bliska przyjaciółka brała ślub - miała kilka druhen i wszystkie były ubrane tak samo. Różowe sukienki retro i kapelusze. Wszystko prezentowało się naprawdę świetnie, spójnie i bardzo klimatycznie - a to dlatego, że stylizacjami zajęła się para prowadząca m.in. taki właśnie biznes.

Podsumowanie

Jak widzisz, wcale nie tak trudno jest znaleźć 22 pomysły na udany biznes modowy - a to w zasadzie tylko jedna branża! Ludzie mają problem, by znaleźć 20 pomysłów na JAKIKOLWIEK biznes - problemem jest brak kreatywności i wyobraźni. Dobrym biznesem może być właściwie wszystko - ale dobry biznes ma to do siebie, że jest prowadzony DOBRZE. Jeżeli uważasz, że te pomysły są kiepskie, to zwyczajnie brakuje Ci pierwiastka, którego potrzebujesz, by osiągnąć sukces. Nieważne "co", ważne "jak". Żeby odnieść sukces nie musisz wcale posiadać złóż ropy naftowej na swojej działce za miastem - ważne, by np. prowadząc sklep internetowy, robić to lepiej niż wszyscy inni, którzy taki sklep prowadzą. Nie od razu zarobisz setki tysięcy złotych, aczkolwiek ważna jest tutaj przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu. Kiedy zarobiłam pierwsze 5zł na blogowaniu, bardzo się ucieszyłam, bo wiedziałam, że to tylko kwestia czasu i zarobię kolejne 5zł. Biznes modowy to biznes mocno konkurencyjny, ale też taki, który wciąż otwiera nowe możliwości - wciąż możesz wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Jeżeli wątpisz w to, że dzięki swojemu pomysłowi się utrzymasz, bo próbujesz i próbujesz, a zyski nadal są znikome, to przytoczę słowa obrzydliwie bogatego człowieka: "Skoro raz trafiłeś do kosza, to równie dobrze możesz to zrobić raz jeszcze, prawda? Jeżeli RAZ zarobiłeś dolara, to dlaczego miałbyś tego nie powtórzyć milion razy?".

No właśnie.

Jeżeli doczytałaś do końca, to serdecznie Ci dziękuję za poświęcony czas - kończąc ten wpis, nie czuję palców, więc to w pewnym sensie nagroda za moje wysiłki. Jeżeli doceniasz moją pracę i uważasz opisane przeze mnie pomysły na biznes modowy za interesujące, będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten wpis - gdziekolwiek!

Komentarze

Prześlij komentarz